DSM

Chcemy zawsze gorliwie kochać i poznawać Matkę Najświętszą, modlić się do Niej i Ją naśladować i tak jak Ona "służyć" Panu Jezusowi i Kościołowi.

Nasza parafialna wspólnota DSM powstała w 2003r. i inicjatywy ks. Tomasza Gołąbka który wówczas był wikariuszem w naszej parafii. Obecnie grupa DSM liczy 25 osób. Pierwszą i najważniejszą Osobą w grupie jest Maryja. Opiekę nad nami sprawuje ks. Paweł Knap. Należą do niej dziewczynki od klasy II szkoły podstawowej do III gimnazjum.

Celem DSM jest właściwe kształtowanie postaw w życiu diewcząt i praca apostolska o szczególnym charakterze maryjnym.To właśnie Najświetsza Maryja Panna jest naszą patronką. Staramy się jak najlepiej poznać Jej życie aby tak jak Ona służyc oraz miłować. Wpatrzone w Jej przykład, chcemy uczyć się pokory, skromności oraz akceptowania tego co Bóg stawia nam na drodze. Przede wszystkim chcemy żyć i kochać tak jak Ona.

Nasze spotkania odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9:00. Na tych spotkaniach modlimy się, rozważamy Pismo Św, śpiewamy oraz realizujemy przygotowane wcześniej tematy. Mamy także swoją Różę Różańcową.

"Maryjka" powinna pamiętać i wypełniać te hasła:

I. Od Maryi uczę się chętnego posłuszeństwa

II. Od Maryi uczę się żyć w zgodzie z innymi

III. Od Maryi uczę się prawdziwej radości

IV. Od Maryi uczę się wybierać to, co trudne

V. Od Maryi uczę się kochać Jezusa

Oto "Pięć Zadań Dziecka Maryi" wypełniaj je razem z nami:

I. Posłuszeństwo

II. Wspólnota

III. Radość

IV. Ofiara

V. Przyjaźń z Jezusem.

Nasza codzienna modlitwa, akt ofiarowania się Maryi:

"O Pani moja,  o Matko moja,  cała się Tobie oddaję,  ofiaruje Ci dzisiaj oczy moje,  serce moje i całą siebie.  Gdy przeto Twoją jestem,  o dobra Matko,  broń mnie i strzeż  jako dziecka i własności Twojej.  Amen."

Dziewczęca Służba Maryjna:

Lubzina:

Anim. Izabela Mazur,   Anim. Izabela Grzegorska,   Anim. Klaudia Grzegorska,   Martyna Bednarek,   Joanna Klocek,   Mariola Wodzień,   Karolina Ciołkosz,   Gabriela Cesarz,   Izabela Harchut,   Agata Byś,   Weronika Świstak,   Magdalena Rokosz,   Agata Tokarz,   Izabela Marć,   Katarzyna Kluk,   Aleksandra Mardeusz,   Weronika Kamińska,   Maria Kamińska,   Roksana Śliwa,   Aleksandra Glinka,   Karolina Byś,   Paulina Mazur,   Anna Wodzień,   Monika Kostka,   Julia Boronowicz,   Wiktoria Nędza,   Natalia Mądro,   Anna Kapustka,   Karina Kozek,   Zuzanna Boronowicz,   Roksana Szymaszek,   Gabriela Boruta,   Amelia Tokarz,   Martyna Charchut,   Daria Wolak,   Daria Kuczek,   Anna Sulisz,   Samanta Żurek,   Maja Kamińska,   Oliwia Tyrańska,   Amelia Stec,   Zuzanna Tokarska,   Patrycja Cierpiał,   Łucja Golonka

Brzezówka:

Martyna Kisiel,   Klaudia Szewczyk,   Gabriela Wrona,   Natalia Przetacznik,   Karolina Żurek,   Aleksandra Przetacznik,   Wiktoria Rymut,   Julia Ozga,   Ewa Kępys,   Wiktoria Fryz,   Katarzyna Podjasek