Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

Sakramenty

Chrzest

Spowiedź

Małżeństwo

Chrzest

Kanon 856 KPK stanowi: „zaleca się, aby chrzest był udzielany w niedzielę”. W naszej parafii chrztu udziela się w każdą III niedzielę miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 1100 (także w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy). Chrzest należy wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej. Chrzestnymi mogą być chrześcijanie wierzący i praktykujący, którzy przyjęli sakramenty chrztu, pokuty, Eucharystii i bierzmowania. Jeśli są z innej parafii, stosowne zaświadczenie.

Spowiedź

Ze Spowiedzi Świętej można skorzystać w każdy dzień, pół godziny przed Mszą Świętą. Spowiedź comiesięczna w pierwszy piątek miesiąca, dwie godziny przed Mszą Świętą.

Małżeństwo

Narzeczeni w sprawie zawarcia sakramentu małżeństwa przyjmowani są w piątki (oprócz Pierwszego piątku miesiąca) po uprzednim zgłoszeniu. Zgłaszają się do kancelarii parafialnej trzy miesiące przed planowaną datą ślubu. Przynoszą ze sobą dowody osobiste, aktualne świadectwo chrztu (jeśli byli chrzczeni w innej parafii), świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej, ostatnie świadectwo nauki religii ze szkoły Podstawowej i średniej. Zobowiązani są uczestniczyć w 3 spotkaniach w poradni dla narzeczonych oraz w dniach skupienia.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)