Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

27 listopada 2022

I Niedziela Adwentu
27.11.2022

1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, by podjąć dzieło odnowy, obudzenia i umocnienia wiary w Kościół św.

 

2. Podczas adwentu zapraszamy w pełną oczekiwania wędrówkę przez wieki i do poznania kolejnych bohaterów biblijnych opowieści. W tym roku dzieci poprowadzi postać wyjątkowa: św. Joachima, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście. Niech czas Adwentu pomoże nam lepiej przygotować nasze serca, zwłaszcza przez udział w Roratach sprawowanych w dni powszednie o godz. 7:00 i rekolekcjach adwentowych, na świętowanie tajemnicy Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Pana.

 

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze Św. w I piątek: roraty o 7:00 i o NSPJ o godzinie 17:00. Na tej Mszy Św. będziemy modlić się i złożymy ofiary na misje. Spowiedź dla praktykujących pierwsze piątki od godz. 15:30. Chorych odwiedzimy w piątek po Mszy Św. porannej. W I sobotę różańcem o godz. 17:00 i Mszą Św. oddamy cześć i będziemy wynagrodzić za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP.

 

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe przed uroczystością odpustową ku czci św. Mikołaja. Spowiedź parafialna w poniedziałek 5 grudnia. Zakończenie rekolekcji we wtorek w Uroczystość Odpustową. Ofiary złożone w tym dniu na tacę to wynagrodzenie za trud głoszenia Słowa Bożego Księdzu Rekolekcjoniście. Rekolekcje poprowadzi ks. Bartosz Chęciek – dyrektor diecezjalnego wydawnictwa Biblos w Tarnowie.

 

5. Od następnej niedzieli można będzie nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i poświęcone opłatki na stół wigilijny. Także od przyszłej niedzieli młodzież rozprowadzać będzie dekoracyjne pierniki świętomikołajkowe. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci i młodzieży zrzeszonych w grupach parafialnych. 4 XII po Mszy Św. o godz. 7:00 spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.

 

6. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na spłacenie kosztów remontu elewacji wieży naszej świątyni i bardzo prosimy, by wszyscy parafianie poczuli się odpowiedzialni. Dziękujemy Klubowi Parafii Lubzina w Chicago za dar 2 tys. dolarów na ten cel, oraz ofiarodawcom indywidualnym.

 

7. W Gościu Niedzielnym kalendarz na ścianę z polskimi świętymi. W tygodniku Idziemy: „Chrystus tak, Kościół nie” – skąd bierze się taka postawa? Dla najmłodszych jest Mały Gość Niedzielny oraz Promyczek Dobra.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)