Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

26 grudnia 2021

I Niedziela po Bożym Narodzeniu
26.12.2021

1. W dzisiejszą niedzielę czcimy Świętą Rodzinę z Nazaretu – Jezusa, Maryję i Józefa. Niech Rodzina Nazaretańska będzie dla naszych rodzin ostoją i oparciem, a przede wszystkim niech będzie wzorem, jak mamy żyć w naszych rodzinach. Ofiarami do puszek wspieramy dziś misyjne projekty. Obok projektu papieskiego, kolędnicy będą także wspierać dzieła prowadzone przez tarnowskich misjonarzy. W Kazachstanie to m.in. pomoc dla dzieci z zespołem Downa, a w Kamerunie edukacja głuchoniemych, którzy mogą chodzić do szkoły i zdobywać zawód. Od ponad 20 lat kolędnicy pomagają w prowadzeniu szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej.

 

2. Jutro wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Po Mszy Św. o godz. 17:00 poświęcenie wina, które będziemy mogli spożywać jako sakramentale.

 

3. W piątek zakończenie Starego Roku. Msza Św. połączona z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym o godzinie 8:00 i 15:00. Weźmy jak najliczniej udział w tym nabożeństwie by podziękować Bogu za miniony rok i przeprosić za wszelkie zło, którego dopuściliśmy się w tym roku wobec Boga i bliźnich. Biskup Tarnowski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych i od zabawy w piątek (31 grudnia 2021 r.) wszystkim diecezjanom oraz gościom, którzy ten dzień będą spędzali na terenie diecezji.

 

4. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Przed każdą Mszą Świętą będziemy śpiewać hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź, prosząc o pomoc i potrzebne łaski w Nowym Roku i o pokój w świecie. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.O godz. 15:30 Różaniec wynagradzający z racji I soboty, po nim Msza Św. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby Kurii Diecezjalnej.

 

5. 28 grudnia we wtorek o godz. 18:00 w naszym kościele odbędzie się Świąteczny koncert kolęd polskich, w wykonaniu dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wychwalania Bożej Dzieciny.Po koncercie będzie można złożyć ofiarę materialną na sfinansowanie wyjazdu wykonawców na zgrupowanie muzyczne.

 

6. Gość Niedzielny jest numerem świąteczno – noworocznym (na 2 tygodnie) w cenie 10 zł., a w nim płyta z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w 2022 r. dołączane do Gościa. W tygodniku Idziemy: „Opustoszałe Betlejem” jak jest sytuacja w Betlejem dziś.

 

7. Dziękujemy za życzenia, które dla parafii przysłali: Rodacy z Klubu Parafii Lubzina w Chicago z Panią Prezes Marią Grześkowiak, Rektor i przełożeni WSD w Tarnowie, Dyrekcja Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej i Przemyskiej, redakcja Gościa Niedzielnego, władze samorządowe z Ropczyc, Posłowie na Sejm RP.

Jednocząc się na modlitwie przed Jezusem u boku Maryi i Św. Józefa, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego i Nowego Roku. Życzymy Parafianom i wszystkim Gościom łaski pokoju, radości i wytrwałości w wierze.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)