31 grudnia 2023

I Niedziela po Bożym Narodzeniu
31.12.2023

1. W dzisiejszą niedzielę czcimy Świętą Rodzinę z Nazaretu – Jezusa, Maryję i Józefa. Niech Rodzina Nazaretańska będzie dla naszych rodzin ostoją i oparciem, a przede wszystkim niech będzie wzorem, jak mamy żyć w naszych rodzinach. Dziś także zakończenie Starego Roku. Po każdej Mszy Św. nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne wobec Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujmy Bogu za miniony rok i przepraszajmy za wszelkie zło, którego dopuściliśmy się w 2023 roku wobec Boga i bliźnich.

2. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Przed każdą Mszą Św. będziemy śpiewać hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź, prosząc o pomoc i potrzebne łaski w Nowym Roku i o pokój w świecie. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby Kurii Diecezjalnej.

3. We wtorek i czwartek nie będzie Mszy Św. popołudniowej.

4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. o godzinie 17:00.

5. W pierwszy piątek miesiąca Msze Św. o NSPJ o 6:30 i 17:00 (w Brzezówce o 18:00). Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się po Mszy Św. porannej (ks. Proboszcz od godz. 10:00). Spowiadać będziemy przed Mszami Św.

6. W sobotę Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Po Mszy Św. o godz. 7:00 modlitewne spotkanie Róż Różańcowych. W tym dniu poświęcimy kredę, którą będzie można zabrać do domu, by nią oznaczyć drzwi naszych mieszkań. Święto Trzech Króli to dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na cele misyjne. Z racji I soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 15:00 modlitwą różańcową wobec Chrystusa wystawionego w Najśw. Sakramencie, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian na tę wspólną modlitwę.

7. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza na Mszę Św. Młodych z cyklu Światłość w Ciemności w poniedziałek 01.01.2024r. w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, o godz. 20:00. O godz. 19:00 wspólne kolędowanie w salce kinowej wraz z zespołem PrestoChango.