Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

06 marca 2022

I Niedziela Wielkiego Postu
06.03.2022

1. Dziś – w I niedzielę Wielkiego Postu – rozpoczyna się coniedzielne nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie 15:00. Starajmy się wziąć w nim udział, podtrzymując naszą piękną polską tradycję. Msza Św. popołudniowa bezpośrednio po Gorzkich Żalach. W Brzezówce Gorzkie Żale o godzinie 13:30, po nich Msza Św. Odczytujmy w krzyżu miarę Bożej miłości, biorąc też liczny udział w Drodze Krzyżowej, która jest odprawiana w każdy piątek o godzinie 17:00 i o 18:30 zwłaszcza dla młodzieży i w każdą sobotę o godzinie 900 dla dzieci (w Brzezówce w piątek o 17:00).

 

2. W Wielkim Poście chcielibyśmy w domach osób starszych i obłożnie chorych, którzy już od dłuższego czasu nie byli w kościele, sprawować w ich intencji Mszę Św. Bliskich tych osób, które chciałyby skorzystać z tej możliwości prosimy o kontakt, by ustalić termin sprawowania Eucharystii.

 

3. W środę na Mszę Św. o godz.17:00 zapraszamy dzieci kl. III z rodzicami.

 

4. Za tydzień w niedzielę, Siostry Służebniczki z racji roku 150 rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego będą dziękować Bogu za dar życia swojego Założyciela i będą modlić się o nowe powołania. Po Mszach Św. będą rozprowadzać kawę z bł. Edmundem, rodzinne gry i figurki bł. Edmunda przygotowane przez chłopców z DPS – u w Skoczowie. i będą prosić o wsparcie na budowę domu dla niepełnosprawnych intelektualnie chłopców. Zachęcamy do wsparcia sióstr przez składane w tym dniu ofiary do puszek na rzecz remontu prowadzonego Domu i budowy nowych pomieszczeń.

 

5. Krucjata Wyzwolenia Człowieka w parafii św. Jadwigi w Dębicy organizuje w dniach 14 – 16 marca rekolekcje. Do udziału zaprasza zwłaszcza członków Krucjaty, osoby, które przeżywają problem uzależnienia od różnych nałogów,a także ich rodziny i bliskich, którzy pragną pomóc powstać osobom zniewolonym. Chęć udziału w rekolekcjach należy wcześniej zgłosić w parafii św. Jadwigi.

 

6. Od przyszłej niedzieli będziemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Na stoliku między ławkami będzie skarbonka i zeszyt, do którego będzie można wpisać złożoną ofiarę. W zakrystii są baranki i paschaliki. Ofiara za ich nabycie (minimalna 7 zł) to nasz dar dla potrzebujących.

 

7. Gość Niedzielny w dużej części jest poświęcony inwazji Rosji na Ukrainę; polecamy też cykl wielkopostny „Droga do wolności”, której przewodnikiem jest słowo Boże. W tygodniku Idziemy wielkopostny cykl KALWARIE POLSKIE. Redakcja cały dochód ze sprzedaży tego numeru przeznacza na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. W zakrystii jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej, na regale dla najmłodszych Promyczek Dobra.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)