Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

18 lutego 2024

I Niedziela Wielkiego Postu
18.02.2024

1. Renowacją Misji św. rozpoczęliśmy tegoroczny okres Wielkiego Postu. Dziękujemy Bogu za tak obficie siane słowo Boże w nasze serca przez posługę o. Zenona, za przyjęty sakrament przebaczenia i pojednania z Bogiem i bliźnimi, za dar pięknej pogody. Pogłębiajmy w sobie owoce tych świętych dni przez udział w nabożeństwach Pasyjnych, przyjmowaną Komunię Św. Kiedyś Św. Jan Paweł II na początku Wielkiego Postu przekazał takie przesłanie: „Trochę więcej ciszy, trochę więcej modlitwy i trochę więcej wysiłku”. Jeśli to wprowadzimy w życie, to wówczas nasz mały wielki post stanie się naprawdę Wielkim.

 

2. Dziś rozpoczyna się coniedzielne wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 15:00 (w Brzezówce o 13:30). Starajmy się wziąć w nim udział, podtrzymując naszą piękną polską tradycję. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza Św. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek o godzinie 17:00 i 18:30 (zwłaszcza dla młodzieży) i w każdą sobotę o godzinie 9:00 dla dzieci.

 

3. W czwartek po Mszy Św. popołudniowej zapraszamy na plebanię uczniów klas VIII na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.

 

4. Następna niedziela (2 Wielkiego Postu) to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek będzie przeznaczona na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Na godz. 10:00 w tym dniu zapraszamy na spotkanie przed I Komunią Św. dzieci klas III na plebanię, a ich rodziców do kościoła, wszystkie dzieci na Mszę Św. o 11:00.

 

5. Od przyszłej niedzieli będziemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Na stoliku między ławkami będzie skarbonka i zeszyt, do którego będzie można wpisać złożoną ofiarę.

 

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na działalność misyjno – charytatywną zakonu OO. Bernardynów. Składka na remonty w naszej świątyni i spłatę długów będzie w następną niedzielę – 25 lutego.

 

7. Dziś z Gościem Niedzielnym rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie. W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie. W tygodniku Idziemy o. Józef Augustyn wyjaśnia „Po co się modlić?” Na regale jest dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości” (8 zł), dla najmłodszych Rycerzyk Niepokalanej i Mały Gość Niedzielny.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)