Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

26 lutego 2023

I Niedziela Wielkiego Postu
26.02.2023

1. Na początku Wielkiego Postu przypomnijmy sobie trzy dobre, łatwe do zapamiętania rady, które kiedyś przekazał św. Jan Paweł II: „Trochę więcej ciszy, trochę więcej modlitwy i trochę więcej wysiłku”. Jeśli to wprowadzimy w życie, to wówczas nasz mały wielki post stanie się naprawdę Wielkim.

 

2. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 15:00. Starajmy się wziąć w nim udział, podtrzymując naszą piękną polską tradycję. Msza Św. bezpośrednio po Gorzkich Żalach. W Brzezówce Gorzkie Żale o godzinie 13:30, po nich Msza Św.

 

3. Odczytujmy w krzyżu miarę Bożej miłości, biorąc też liczny udział w Drodze Krzyżowej, która jest odprawiana w każdy piątek o godzinie 17:00 i o 19:00 zwłaszcza dla młodzieży i w każdą sobotę o godzinie 9:00 dla dzieci (w Brzezówce w piątek o 17:00). W piątek na Drogę Krzyżową na godz. 19:00 zapraszamy wszystkich uczniów klas ósmych z rodzicami. Po tym nabożeństwie kandydaci do bierzmowania otrzymają informacje na temat wyjazdu na trzydniowe rekolekcje do Krynicy przygotowujące do tego sakramentu.

 

4. W I czwartek miesiąca modlitwa o powołania do służby Bożej w Kościele, w I piątek Msze Św. o NSPJ rano o 6:30 i wieczorem o 17:00 (w Brzezówce o 18:00). Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i wszystkich chętnych w piątek od godz. 15:00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17:00. W niedzielę po Mszy Św. porannej modlitewne spotkanie dla Róż Różańcowych. Zapraszamy.

 

5. W Wielkim Poście chcielibyśmy w domach osób starszych i obłożnie chorych, którzy już od dłuższego czasu nie byli w kościele, sprawować dla nich i w ich intencji Mszę Św. Bliskich tych osób, które chciałyby skorzystać z tej możliwości prosimy o kontakt, by ustalić termin sprawowania Eucharystii.

 

6. Od przyszłej niedzieli będziemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Na stoliku między ławkami będzie skarbonka i zeszyt, do którego będzie można wpisać złożoną ofiarę. Ofiary do puszek w następną niedzielę złożymy na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes, do środy można składać na plebanii produkty na Paczkę dla Ukrainy.

 

7. W Gościu Niedzielnym cykl wielkopostny: „Uczynki miłosierne co do duszy” – Grzesznych upominać – jak upominać i nie zgrzeszyć. W tygodniku Idziemy: „Spowiedź – tylko dla dorosłych?” – wczesna spowiedź i Komunia Św. uodparnia dziecko na zło i daje siłę do czynienia dobra.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)