04 grudnia 2022

II Niedziela Adwentu
04.12.2022

1. Przez dobrze przeżyty czas rekolekcji i adwentową spowiedź przygotujemy nasze serca dla przychodzącego Chrystusa. Wraz z całym Kościołem w Polsce modlimy się dzisiaj i wspieramy ofiarami chrześcijan na Wschodzie.

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

9:00 – Msza Św. z kazaniem

11:00 – Uroczysta Suma Odpustowa

16:00 – Msza Św. z kazaniem i zakończenie rekolekcji

2. We wtorek Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja – Patrona naszej parafii. Msze Św. sprawowane będą przed południem według porządku niedzielnego, po południu Msza Św. i zakończenie rekolekcji o godzinie 17:00. Zapraszamy na uroczystą sumę o godzinie 11:00 zwłaszcza uczniów klas VII i VII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, i ich rodziców i wszystkich Parafian. Prosimy, by uczestnictwem we Mszy Św. i zachowaniem świątecznego charakteru tego dnia oraz obdarowaniem się nawzajem dobrocią uczcić Patrona naszej wspólnoty.

3. W tym tygodniu od soboty włącznie można będzie wspomóc ubogich i potrzebujących z naszej parafii, kupując w sklepach produkty żywnościowe i składając je do specjalnie przygotowanych pojemników. Prosimy o hojność serca, a właścicieli i pracowników sklepów o życzliwość. Część tych produktów przekażemy także potrzebującym w parafii ks. Mikołaja we Lwowie.

4. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nieobowiązkowe, ale starajmy się uczestniczyć we Mszy Świętej i uczcić Niepokalaną Maryję. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00 i 17:00 (w Brzezówce o 18:00). Na Mszę Św. na godzinę 17:00 zapraszamy szczególnie dzieci klas III. Po Liturgii Słowa rodzice nałożą dzieciom poświęcone medaliki, oddając je w opiekę Maryi i będziemy prosić o dobre przygotowanie się do sakramentów Spowiedzi i Komunii Św.

5. W zakrystii można być świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Na ołtarzach w bocznych kaplicach są poświęcone opłatki na stół wigilijny, u młodzieży i dzieci przy wejściu świętomikołajowe pierniczki oraz sianko.

6. Bóg zapłać za ofiary na remont elewacji wieży (11 200 zł.) złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, jak i te indywidualne i wpłacane na konto parafii. Właścicielom i pracownikom formy Wodklik, panom Eugeniuszowi Para i Arkadiuszowi Bochenkowi dziękujemy za gruntowny remont lamp na wejściami do kościoła.

7. Dziś w Gościu Niedzielnym między innymi o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. W tygodniku Idziemy: „Cierpiący Kościół na Wschodzie” – o sytuacji Kościoła katolickiego w krajach, które tworzyły kiedyś jeden Związek Sowiecki. Prosimy, by w tym tygodniu odnowić prenumeratę na Różaniec i Rycerz Niepokalanej.