Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

05 grudnia 2021

II Niedziela Adwentu
05.12.2021

1. W drugą niedzielę Adwentu oddajmy chwałę nadchodzącemu Panu, któremu nawet Jan Chrzciciel nie jest godzien rozwiązać rzemyka u Jego sandałów. Dziękując Bogu za przeżywane rekolekcje prośmy o obfite ich owoce w naszej codzienności.

 

2. W dniu jutrzejszym będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja – Patrona naszej parafii. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. Pamiętajmy, aby obdarowywać się nawzajem dobrocią, aby w ten sposób uczcić Patrona naszej wspólnoty. Do wtorku w sklepach będą wyłożone kosze, do których można złożyć nasz dar dla potrzebujących. Jutrzejszy dzień jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w szkole, dlatego prosimy, by wszystkie dzieci wzięły udział we Mszy Św. zwłaszcza o godz. 11:00. Prosimy też wszystkich parafian, by w miarę możliwości zachowali świąteczny charakter tego dnia. Ofiary na tacę jutro złożymy jako dar wdzięczności za posługę słowa w naszej wspólnocie dla ks. Mikołaja i jego parafii we Lwowie.

 

3. Wraz z całym Kościołem w Polsce modlimy się dzisiaj i wspieramy ofiarami do puszek naszych braci chrześcijan na Wschodzie.

 

4. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nieobowiązkowe, ale starajmy się uczestniczyć we Mszy Św. i uczcić Niepokalaną Maryję. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00 i 17:00 (w Brzezówce o 18:00). Na Mszę Św. na godzinę 17:00 zapraszamy szczególnie dzieci klas III z rodzicami. Po Liturgii Słowa rodzice nałożą dzieciom poświęcone medaliki, oddając je w opiekę Maryi. Będziemy prosić o dobre przygotowanie się do I Spowiedzi i Komunii Św.

 

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy uczniów klas VIII wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 16:00. Młodzież złoży deklaracje przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania i otrzyma egzemplarz Pisma Świętego.

 

6. W zakrystii można być świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (minimalna ofiara 7 zł.). Przy ołtarzach bocznych są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Także w zakrystii można nabyć piękne ikony w dwóch wielkościach z postacią św. Mikołaja z naszego głównego ołtarza. Mogą być ozdobą naszych domów, a dla parafian mieszkających poza jej granicami znakiem jedności z naszą wspólnotą.

 

7. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci z lampionami na Roraty w ciągu tygodnia na godz. 17:00.

 

8. W Gościu Niedzielnym adwentowa szkoła modlitwy, oraz rekolekcyjna medytacja. W tygodniku Idziemy o adwentowej „Drodze ku Bogu”. W zakrystii jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej (do przyszłej niedzieli prosimy odnowić prenumeratę tych czasopism na następny rok). Na regale dla najmłodszych jest Promyczek Dobra.

 

9. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

wtorek – św. Ambrożego, bpa i dokt. Kośc.

środa – Niepokalane Poczęcie NMP

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)