Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

10 grudnia 2023

II Niedziela Adwentu
10.12.2023

1. W drugą niedzielę Adwentu oddajmy chwałę nadchodzącemu Panu, któremu nawet Jan Chrzciciel nie jest godzien rozwiązać rzemyka u Jego sandałów.

 

2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.

 

3. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci z lampionami na Roraty w ciągu tygodnia w pon., środę i piątek na godz. 17:00, wtorek, czwartek i sobotę na 7:00.

 

4. W środę – 13 grudnia – przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W modlitwach będziemy polecać Bogu sprawy naszej Ojczyzny oraz tych, którzy oddali za nią swoje życie.

 

5. W piątek po Mszy Św. roratniej sprawowanej o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie na plebanii wszystkich uczniów klas I szkół średnich, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania.

 

6. W sobotę rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus. To czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

 

7. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przy ołtarzach bocznych są poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 

8. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę złożymy na spłacanie należności za wykonane prace remontowe elewacji kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 9:00 modlitewne spotkanie Kół Koronkowych.

 

9. W Gościu Niedzielnym rozmowa z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie. W tygodniku Idziemy: „Jak się wierzy na Syberii ?” oraz „Dlaczego nie in vitro ?”.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)