02 stycznia 2022

II Niedziela po Bożym Narodzeniu
02.01.2022

1. Przeżywając drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim, trwamy w radości i podziwie nad cudem przyjścia Syna Bożego na świat.

2. W czwartek – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Jest to święto obowiązkowe. Na każdej Mszy Św. poświęcenie kredy, kadzidła i złota. Kawałek poświęconej kredy będziemy mogli zabrać do domu, by oznaczyć nią drzwi swoich domów, wypisując na nich litery K+M+B i rok 2022. Jest to sakramentale, które wypisane z wiarą ma chronić nasze domy od zła i nieszczęść. Święto Trzech Króli to dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Na Mszę Św. na godzinę 11:00 zapraszamy uczniów klas VII i VIII na kolejne spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Po tej Mszy Św. zatrzymamy się w świątyni, by razem z Kapelą Kurasie wspólnym śpiewem kolęd oddać pokłon Panu Jezusowi. Składka w święto Trzech Króli przeznaczona będzie na cele misyjne związane z potrzebami diecezjalnymi i ogólnopolskimi.

3. W tym tygodniu przypada I piątek stycznia. Msza Św. o NSPJ o godzinie 6:30 i 17:00 (w Brzezówce o 18:00). Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą sakramentalną do chorych, na Mszy Św. wieczornej będziemy się modlić i złożymy ofiary na misje. W piątek możliwość spowiedzi przed Mszami Św.

4. Następna Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – kończy się okres Narodzenia Pańskiego.

5. W tym i następnym tygodniu udamy się z wizytą duszpasterską do rodzin i osób które wyraziły chęć takiego spotkania. Zgodnie z zaleceniami wizyty w domach będą stosunkowo krótkie i zgodnie z przepisami sanitarnymi. Wszystkich pozostałych parafian wzorem ubiegłego roku zaprosimy na Mszę Św. i nabożeństwo kolędowe do kościoła, według porządku, który ogłosimy w przyszłą niedzielę.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

Wtorek – 04.01.2022

15:00 – Lubzina – domy obok torów i przy Śnieżce – od p. Charchutów do p. Kubików

15:00 – Lubzina – osiedle za kościołem i koło stadionu – od p. Baćko do p. Nędza

Środa – 05.01.2022

15:00 – Lubzina – od torów do E94 – od p. Soleckich do p. Siwulów

15:00 – Lubzina Sepnica Góra – od p. Czocharów do p. Pociasków

15:00 – Brzezówka – od Czekaja i Wieś – od p. Nędza do p. Rymutów nr 15

Sobota – 08.01.2022

14:30 – Sepnica – z tej str. Rzeki i przy E94 – p. Czarneckich do p. Jabłońskich

10:00 – Brzezówka – przy E94 – od p. Depowskich do p. Borowicza

10:00 – Przymiarki – od p. Zając do p. Gątkowskich

6. W tygodniku Idziemy „Imiona naszych dzieci” – o tym, czym kierujemy się, a czym powinniśmy się kierować przy wyborze imion dla swoich dzieci.