16 kwietnia 2023

II Niedziela Wielkanocna
16.04.2023

1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego wielbimy Boga w tajemnicy Jego Miłosierdzia. Z Komunią Św. przyjętą dzisiaj jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia kar za grzechy. Św. siostrze Faustynie powiedział w widzeniu, Pan Jezus, że w tym dniu są otwarte wszystkie upusty Boże, przez które płyną Jego łaski. Do przyjętej Komunii Św. dołączmy zwłaszcza w rozpoczynającym się Tygodniu Miłosierdzia także konkretne akty i czyny miłości wobec bliźnich. O godzinie 15:45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, na Mszy Św. o godzinie 16:00 modlić się będziemy w intencji wszystkich kierowców i podróżujących, a po Mszy Św. poświęcenie samochodów, pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców.

2. W środę na Mszę Św. popołudniową zapraszamy wszystkie dzieci klas III z rodzicami na nabożeństwo pokutne przygotowujące do sakramentu pokuty.

3. W piątek, 21 kwietnia o godz. 19:00 w Pustkowie Osiedlu rozpocznie się kolejny cykl katechez przedmałżeńskich. Młodzi, którzy w bliskiej przyszłości planują zawrzeć sakrament małżeństwa, a takiej katechizacji nie ukończyli niech wezmą w niej obowiązkowo udział.

4. Za tydzień Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.

5. Uroczystość św. Wojciech, głównego Patrona Polski wypadająca w tym roku w III niedzielę Wielkanocną będzie obchodzona w poniedziałek 24 IV.

6. W maju, ze względu na odpust parafialny w trzecią niedzielę, 21 maja, chrzty będą w czwartą niedzielę, 28 maja.

7. Zbliża się czas wiosenno-letni. Przypominamy wszystkim parafianom, a zwłaszcza młodym, by zachowując powagę miejsca świętego jakim jest kościół zwracali uwagę na właściwy strój, w którym przychodzą na Mszę Świętą i inne nabożeństwa. Prosimy również, by chcący naprawdę uczestniczyć we Mszy Św. wchodzili do świątyni.

8. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym tematem wiodącym jest Miłosierdzie – jeden z priorytetów nauczania Kościoła. W tygodniku Idziemy „Między niewiarą a wiarą” o tym, czy „niewierny Tomasz” był rzeczywiście niewierny? Na regale jest Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny i Rycerzyk Niepokalanej.