07 kwietnia 2024

II Niedziela Wielkanocy
07.04.2024

1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego wielbimy Boga w tajemnicy Jego Miłosierdzia. Z Komunią Św. przyjętą dzisiaj jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia kar za grzechy. Św. siostrze Faustynie powiedział w widzeniu Pan Jezus, że w tym dniu są otwarte wszystkie upusty Boże, przez które płyną Jego łaski. Do przyjętej Komunii Św. dołączmy także konkretne akty i czyny miłości wobec bliźnich.

2. Dziś o godz. 15:45 koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej Msza Św. Modlić się będziemy w intencji wszystkich kierowców i podróżujących, a po Mszy Św. poświęcenie samochodów, pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców. Ofiary do puszek złożone przy poświęceniu pojazdów to nasz dar na zakup koniecznych środków transportu dla misjonarzy.

3. Jutro przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia. Będziemy prosić Boga, by życie ludzkie było chronione prawem od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

4. Od popołudnia w piątek do niedzieli młodzież klas VIII z opiekunami uczestniczyć będzie w rekolekcjach przed Bierzmowaniem w Niechobrzu. Towarzyszmy im naszym modlitwą prosząc, by dobrze przygotowali się na przyjęcie Ducha Świętego i odważnie swoim życiem świadczyli o Chrystusie.

5. Następna niedziela, III Wielkanocna rozpoczyna Tydzień Biblijny. To czas refleksji nad Biblią obchodzony przez Kościół w Polsce. Tydzień Biblijny zaczyna się w Niedzielę Biblijną, która jest jednocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. W naszej parafii czytać będziemy Pismo Święte (Dzieje Apostolskie) w godzinach od 10:00 do 11:00. Na Mszę Św. na godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Do nich będzie skierowane Słowo Boże, a do grona DSM zostanie przyjętych 8 dziewcząt.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na plebanię po Mszy Św. o godz. 16:00.

7. W Gościu Niedzielnym m. in. o mało znanych faktach dotyczących powstawania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o błog. kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia. W tygodniku Idziemy „Miłosierdzie w prawdzie” o miłosierdziu, które bywa mylone z dobroczynnością, współczuciem, litością czy tolerancją. Dla najmłodszych na regale jest Promyczek Dobra.