13 marca 2022

II Niedziela Wielkiego Postu
13.03.2022

1. W Wielkim Poście uczestniczymy w nabożeństwach pasyjnych. Coniedzielne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w naszym kościele sprawowane jest o godzinie 15:00 (Brzezówka 13:30) – po nich bezpośrednio Msza Św. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbywa się w każdy piątek o 17:00 i 18:30 i w sobotę o godzinie 9:00 dla dzieci. Bierzmy w nich liczny udział.

2. We sobotę, 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn, święto patronalne ojców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza na Mszę Św. na godz. 17:00. Odpust ku czci Św. Józefa w kaplicy w DPSie – Msza Św. w piątek o godz. 10:00. W Skrzyszowie suma odpustowa w sobotę o godz. 11:00.

3. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie Kół Koronkowych. Na Mszę Św. na godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne. Do nich będzie skierowane słowo Boże, dzieci przygotują liturgię Mszy Św.

4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę złożymy na remonty naszej świątyni. Od dziś można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, ofiarą do puszek przed kościołem możemy wesprzeć budowę domu dla niepełnosprawnych intelektualnie chłopców w Skoczowie.

5. W zakrystii można nabywać paschaliki i baranki na stół wielkanocny. Ofiary składane przy ich nabywaniu (minimalna 7 zł) są przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

6. Bardzo prosimy, aby ci, którzy przygotowali paczki w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy” zgłosili to koniecznie dziś w zakrystii, byśmy wiedzieli, jaką liczbę kartonów zabezpieczyć. Produkty zakupione według wskazanej listy należy przynieść w poniedziałek lub wtorek na plebanię. Członków parafialnej Caritas prosimy, by w czwartek po Mszy Św. wieczornej zebrali się na plebanii do spakowania paczek dostarczonymi towarami. Paczki zebrane z całego dekanatu zostaną wysłane do magazynu w Leżajsku, a stamtąd do potrzebujących rodzin do Ukrainy, które postanowiły pozostać w swoim kraju.

7. W Gościu Niedzielnym przeczytamy historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy i świadectwa przyjmujących ich Polaków. Ponadto w cenie 10 zł. można nabyć bogato ilustrowany Gość Extra w całości poświęcony św. ojcu Pio. W tygodniku Idziemy o tym, jak zdajemy egzamin z realizacji przykazania miłości bliźniego.