25 lutego 2024

II Niedziela Wielkiego Postu
25.02.2024

1. Odpowiedzmy na apel przewodniczącego Episkopatu Polski i włączmy się w nurt modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. W sobotę 6 kwietnia udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie po jego relikwie. Przygotowujemy kaplicę, gdzie relikwie te zostaną uroczystości wprowadzone 16 maja przez ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. W zakrystii można zgłaszać swój udział w pielgrzymce, a Patrona Polski św. Andrzeja prośmy o orędownictwo za naszą Ojczyznę.

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale – dziś o godzinie 15:00 – po nich bezpośrednie Msza Św. Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 17:00 i 18:30, dla dzieci w sobotę o godz. 9:00.

3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. o godzinie 17:00, w czwartek wieczorem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

4. W pierwszy piątek miesiąca Msze Św. o NSPJ rano o 6:30 i wieczorem o 17:00 (w Brzezówce o 18:00). Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź w piątek od godziny 15:30. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 17:00 modlitwa różańcowa, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7:00 spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.

6. Ojcowie Bernardyni i O. Zenon składają podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na działalność charytatywno – misyjną. Złożono 10 320 zł. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remont elewacji naszej świątyni. Mimo zimy dzięki dobrej pogodzie prace posuwają się naprzód.

7. Od dzisiaj możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Na stoliku między ławkami jest skarbonka i zeszyt, do którego będzie można wpisać złożoną ofiarę. Po Mszach Św. będzie można nabyć baranki wielkanocne lub paschaliki, z których ofiary (minimalne 8 zł) wspomogą potrzebujących. Ofiary do puszek składane dzisiaj przeznaczone są na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.

8. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła. W tygodniku Idziemy „Kiedy dziecko nie chce żyć” – jak odczytać sygnały, że dziecko myśli o samobójstwie?”