Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

14 stycznia 2024

II Niedziela Zwykła
14.01.2024

1. W środę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach indywidualnych a także uczestnicząc we Mszach Św. w tym Tygodniu pamiętajmy o tej ważnej sprawie dla całego Kościoła.

 

2. W przyszłą niedzielę – 21 stycznia - przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 Dzień Dziadka. Niech te dni będą dla nas okazją do wyrażenia szacunku i wdzięczności babciom, dziadkom i wszystkim osobom starszym w naszych rodzinach. Pamiętajmy, że jesteśmy zobowiązani do szczególnej wdzięczności tym, od których otrzymaliśmy dar wiary, życia i którym zawdzięczamy często nasze wychowanie. Wdzięcznością ogarniamy tych, którzy są jeszcze z nami i wspierają nas w trudach codziennego życia, jak również tych, którzy już odeszli po nagrodę do Pana.

 

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie modlitewne Kół Koronkowych.

 

4. Składka w następną niedzielę na remonty w parafii, zwłaszcza na spłacenie remontu elewacji kościoła i dalsze prace remontowe. Zachęcamy do życzliwej ofiarności.

 

5. W piątek 19 stycznia o godz. 17:00 na plebanii spotkanie klas ósmych tak z Lubziny jak i z Brzezówki. Wszyscy kandydaci do Bierzmowania mają obowiązek wziąć udział w tym spotkaniu. W niedzielę 28 stycznia o godz. 10:00 spotkanie dzieci i rodziców klas trzecich.

 

6. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

środa – św. Antoniego, opata

piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa

 

7. W Gościu Niedzielnym o przyszłości Funduszu Kościelnego i niepokojącej zapowiedzi siłowego przejmowania akt kościelnych przez Państwową Komisję ds. Pedofilii. W tygodniku Idziemy w artykule „Wykorzystana szansa” o tym, że z kilkominutowej wymiany zdań podczas wizyty po kolędzie ma szansę zrodzić się dobro. Na regale dla najmłodszych jest Promyczek Dobra, w zakrystii dla prenumeratorów jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)