16 stycznia 2022

II Niedziela Zwykła
16.01.2022

1. We wtorek rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach indywidualnych a także uczestnicząc w Mszach Św. w tym tygodniu pamiętajmy o tej ważnej sprawie dla całego Kościoła.

2. W środę o godz. 17:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza Św.

3. W piątek przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Niech będzie on dla nas okazją do wyrażenia szacunku i wdzięczności babciom, dziadkom i wszystkim osobom starszym w naszych rodzinach. Pamiętajmy, że jesteśmy zobowiązani do szczególnej wdzięczności tym, od których otrzymaliśmy dar wiary, życia i którym zawdzięczamy często nasze wychowanie. Wdzięcznością ogarniamy tych, którzy są jeszcze z nami i wspierają nas w trudach codziennego życia, jak również tych, którzy już odeszli po nagrodę do Pana.

4. Składamy Bóg zapłać tym wszystkim, którzy dziś swoimi ofiarami na tacę wspierają potrzeby materialne naszej świątyni. Zachęcamy do życzliwej ofiarności.

5. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio, a na niej księgi Pisma Św. Starego Testamentu; Rodzaju i Wyjścia. W tygodniku Idziemy: „Kościół i pieniądze”; o tym, jakie podatki płacą kościelne instytucje oraz osoby duchowne i co to jest Fundusz Kościelny.

poniedziałek – św. Antoniego, opata

środa – św. Józefa Sebastiana Pelczara

piątek – św. Agnieszki, dziew. i męcz.