11 grudnia 2022

III Niedziela Adwentu
11.12.2022

1. Trzecia niedziela Adwentu, którą dzisiaj przeżywamy to niedziela radości płynącej z tego, że Pan jest już blisko, bliskie już jest nasze zbawienie.

2. We wtorek będziemy wspominać 41 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Na Mszach Św. modlić się będziemy w intencji jego ofiar, a także o pomyślny rozwój naszej Ojczyzny.

3. 16 grudnia, w piątek, rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. W ciągu tygodnia nowenna ta będzie na Roratach o godzinie 7:00. Zachęcamy i zapraszamy do liczniejszego udziału w tym tradycyjnym, ale jakże głębokim i pięknym sposobie oczekiwania na pamiątkę narodzenia Jezusa.

4. Trzeci tydzień Adwentu to Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Będziemy prosić Boga o pomoc w kształtowaniu w sobie postawy chrześcijańskiej i zachowania szlachetnych obyczajów życia.

5. Składamy szczere Bóg zapłać za ofiary na tacę składane na remont elewacji wieży naszego kościoła i ofiarodawcom indywidualnym. W przyszłą niedzielę składka na ten cel. Bardzo prosimy o ofiary, gdyż jeszcze znaczna kwota została do spłacenia. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie Kół Koronkowych.

6. W niedzielę na Mszę Św. na godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Na tej Mszy Św. pobłogosławimy figurki Dzieciątka Jezus, żłóbki oraz szopki, przeniesione przez dzieci.

7. W czwartek po Mszy Św. popołudniowej prawdziwie potrzebujący z naszej parafii będą mogli z domu parafialnego pobrać dary (zwłaszcza produkty żywnościowe) na święta Bożego Narodzenia. Prosimy, by poinformować członków Caritasu o potrzebujących osobach samotnych, które po dary nie mogą przyjść osobiście. Składamy podziękowanie tym osobom i rodzinom, które zakupiły i złożyły swój dar w naszych sklepach. Niech Bóg wynagrodzi także tym, którzy ofiarowali ciepłe rzeczy jako pomoc dla potrzebujących w Ukrainie.

8. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki przy bocznych ołtarzach.

9. W Gościu Niedzielnym ważny wywiad o zdecydowanych działaniach kard. Karola Wojtyły w walce z przestępstwem pedofilii duchownych. W tygodniku Idziemy: „Boski i trudny dar” – jak w małżeństwie pielęgnować seks.

10. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

wtorek – św. Łucję, dziew. i męcz.

środa – św. Jana od Krzyża, kapł. i dokt. Kość.