Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

12 grudnia 2021

III Niedziela Adwentu
12.12.2021

1. Trzecia niedziela Adwentu, którą dzisiaj przeżywamy to Niedziela Radości. Radości płynącej z tego, że Pan jest już blisko, bliskie już jest nasze zbawienie.

 

2. Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszach Św. Roratnich, sprawowanych codziennie o godzinie 17:00. Od czwartku po Roratach rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. To czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przygotujmy nasze serca, byśmy mogli przyjąć Chrystusa w Komunii Św.

 

3. Trzeci tydzień Adwentu to Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Będziemy prosić Boga o pomoc w kształtowaniu w sobie postawy chrześcijańskiej i zachowania szlachetnych obyczajów życia.

 

4. Jutro będziemy wspominać 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i modlić się w intencji jego ofiar, a także o pomyślny rozwój naszej Ojczyzny. Zachęcamy do zapalenia 13 grudnia o 19:30 w oknie świecy, a tym samym do wyrażenia solidarności z ofiarami stanu wojennego.

 

5. W piątek po Mszy Św. popołudniowej potrzebujący z naszej parafii będą mogli z domu parafialnego pobrać dary (zwłaszcza produkty żywnościowe) na Święta Bożego Narodzenia. Prosimy, by poinformować członków Caritasu o potrzebujących osobach samotnych, którzy po pomoc nie mogą przyjść osobiście.

 

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00 modlitewne spotkanie Kół Koronkowych. Ofiary na tacę złożymy na potrzeby naszego kościoła i parafii.

 

7. W drzwiach wejściowych do kościoła zostały powieszone nowe kotary, chroniące przed napływem zimnego powietrza. Dziękujemy za ten dar rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i pani, która je uszyła.

 

8. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki przy bocznych ołtarzach.

 

9. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

poniedziałek – św. Łucji, dziew. i męcz.

wtorek – św. Jana od Krzyża, kapł. i dokt. Kośc.

 

10. W Gościu Niedzielnym przeczytamy: „Brama i kolebka” – o papieskiej pielgrzymce na Cypr i do Grecji. W tygodniku Idziemy: „Cios we wspólnotę” – stan wojenny raz jeszcze odsłonił, czym naprawdę był komunizm.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)