17 grudnia 2023

III Niedziela Adwentu
17.12.2023

1. Dziś o godzinie 15:45 nowenna do Dzieciątka Jezus, o 16:00 Msza Św. popołudniowa. To już ostatni tydzień Adwentu. Przypominamy, że Roraty są na przemian o godz. 7:00 lub 17:00. W środę w godzinach od 14:00 do 17:00 będzie można jeszcze skorzystać z Sakramentu Pokuty – będą zaproszeni księża. To ostatnia szansa, by przygotować swoje serce na przyjście Chrystusa. Zapraszamy.

2. W sobotę po Mszy Św. porannej odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, by ich przygotować duchowo na święta. Chorych, których nie odwiedzamy w I piątki prosimy zgłosić do piątku w zakrystii lub kancelarii.

3. Trzeci tydzień Adwentu to Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Będziemy prosić Boga o pomoc w kształtowaniu w sobie postawy chrześcijańskiej i zachowywania szlachetnych obyczajów życia.

4. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16:00. Po Mszach Św. przedpołudniowych będzie można zabrać do domu światło z Betlejem – przynieśmy z sobą znicze.

5. W zakrystii są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabywając je i stawiając na wigilijnym stole, a także wraz modlitwą na grobach naszych zmarłych pomagamy dzieciom biednym i cierpiącym, a przez to samemu Chrystusowi, który stał się Dzieckiem.

6. Bóg zapłać z ofiary składane dziś na tacę na remont elewacji naszej świątyni.

7. Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz uczniowie kl. IV z wychowawcą zapraszają mieszkańców Lubziny i Brzezówki na jasełka pt. „Droga do Betlejem” w środę 20 grudnia o godz. 16:00.

8. W poniedziałek po Mszy Św. popołudniowej potrzebujący z naszej parafii, a zwłaszcza osoby starsze i samotne będą mogli z domu parafialnego pobrać produkty żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia. Prosimy, by poinformować członków Caritasu o potrzebujących osobach samotnych, którzy po dary nie mogą przyjść osobiście. Przy tej okazji dziękujemy naszym Darczyńcom z Klubu Parafii Lubzina w Chicago, członkom Caritas i tym, którzy w sklepach zakupili produkty dla potrzebujących.

9. W Gościu Niedzielnym dodatek specjalny „Czekając na Narodzonego” z modlitwami na ostatni tydzień Adwentu i na Wigilię. W tygodniku Idziemy „Skąd czerpać radość?”.