Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

01 maja 2022

III Niedziela Wielkanocna
01.05.2022

1. Dziś rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie o godz. 18:00 Msza Św. i po niej Majówka, w niedziele i święta nabożeństwo o 15:30. W tym najpiękniejszym miesiącu roku będziemy głosić chwałę Maryi, wypowiadać uczucia miłości, jakie żywimy dla Niej, dziękować za łaski i prosić o dalszą opiekę. Apelujemy do rodziców, aby na te nabożeństwa przysyłali dzieci. Bardzo prosimy, by podtrzymywać, a tam gdzie nie ma, wprowadzić tę piękną polską tradycję śpiewania majówki przy kapliczkach czy krzyżach. Jutro Dzień Flagi – wywieśmy flagę przy naszych domach.

 

2. Niedzielą Biblijną rozpoczynamy dziś XIV Tydzień Biblijny. O godz. 15:30 nabożeństwo majowe i po nim uroczyste czytanie Pisma Św., o 16:00 Msza Św. Zapraszamy.

 

3. We wtorek Uroczystość MB Królowej Polski. Maryi, naszej Matce i Królowej oddamy w opiekę naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 dzieci klas IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź tych dzieci jutro od godz. 17:00.

 

4. W I czwartek modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w I piątek miesiąca Msze Św. o NSPJ rano o 6:30 i wieczorem o 18:00 (w Brzezówce o 19:00). Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 18:00, po nim Msza Św. Zapraszamy wszystkich parafian na tę wspólną modlitwę.

 

5. Następna Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Składka na WSD w Tarnowie. W naszej parafii Uroczystość I Komunii Św. dzieci klas III w czasie Mszy Św. o godzinie 10:30. Dzieci te o godzinie 10:15, ustawią się przed kościołem i po błogosławieństwie rodziców zostaną wprowadzone do kościoła, gdzie będą przeżywać najpiękniejszą uroczystość swojego życia. Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców i bliskich będzie w sobotę od godziny 9:00. Prosimy, by bezpośrednio niezainteresowani uroczystością I Komunii Św. uczestniczyli w pozostałych Mszach Św. Dzieci klas III przyjdą na spotkanie przygotowujące we środę i piątek na godz. 18:00 do kościoła.

 

6. Ks. Mikołaj ze Lwowa gorąco dziękuje za zebrane i przesłane we wtorek produkty dla uchodźców chroniących się w jego Parafii. Zostało zebranych ponad tonę produktów, które zgromadzone i posegregowane w Domu Strażaka, zostały przewiezione do Chełma a stamtąd do Lwowa. Dziękujemy strażakom za zorganizowanie i przewiezienie produktów do Chełma, dziękujemy panu, który użyczył samochodu. Dziękujemy także panom: Stanisławowi Golonce, Janowi Kosydarowi, Tadeuszowi Niwa, Wiesławowi Niwa, Piotrowi Rymutowi, Henrykowi Tabian i Andrzejowi i Grzegorzowi Zając za pracę przy porządkowaniu otoczenia Domu Parafialnego.

 

7. W Gościu Niedzielnym: „Dlaczego chwalimy łąki” – nabożeństwo majowe to wyraz naszej miłości do Matki Bożej. W tygodniku Idziemy: „Nasza Królowa” – co oznacza ten tytuł. W zakrystii jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej, na regale Promyczek Dobra.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)