Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

23 kwietnia 2023

III Niedziela Wielkanocna
23.04.2023

1. Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy dziś, na początku Tygodnia Biblijnego, Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Na godz. 15:30 zapraszamy do wspólnej celebry, w czasie której wysłuchamy najpierw kilku fragmentów z Ewangelii wg św. Jana, by w ich świetle spojrzeć na nasze chrześcijańskie posłannictwo i świadectwo, po niej Msza Św.

 

2. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

3. We wtorek z racji święta św. Marka Ewangelisty po Mszy Św. popołudniowej przejdziemy z procesją i ze śpiewem litanii do Wszystkich Św. wokół kościoła, prosząc świętych o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory.

 

4. Uczniowie naszej szkoły z ks. Pawłem i nauczycielami przygotowali piękny program słowno – muzyczny o św. Janie Pawle II. Będzie go można obejrzeć w środę, 26 kwietnia o godz. 18:00 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Zapraszamy.

 

5. 26 kwietnia o godzinie 10:00 odbędą się coroczne Uroczystości Patriotyczno-Religijne na Górze Śmierci w Paszczynie, związane z Miesiącem Pamięci Narodowej oraz rocznicą wyzwolenia funkcjonujących w latach 1940 – 1944, zorganizowanych przez hitlerowców obozów pracy przymusowej Pustkowie. Po zakończeniu Uroczystości organizatorzy zapraszają do bezpłatnego zwiedzania Ekspozycji Historyczno-Dydaktycznej, która w ostatnim czasie nabyła wiele nowych eksponatów.

 

6. W niedzielę 30 kwietnia o godz. 19:00 się w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy będzie sprawowana Msza Św. dla młodych z cyklu "Światłość w Ciemności", połączona z nowenną młodych. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Św. popołudniowej spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

 

7. Kontynuujemy prace remontowe przy odnowieniu elewacji południowej ściany naszej świątyni. Będziemy je prowadzić dopóki starczy pieniędzy i czasu. Remontujemy także kapliczkę przy E 94 koło p. Bielatowiczów. Jest bardzo zniszczona i zawilgocona i to ostatni moment by ją uratować.

 

8. W Gościu Niedzielnym: „Słowo Boże u ludzi słowa” – znane osoby z mediów dzielą się świadectwem obecności i przemieniającej mocy słowa Bożego w ich życiu. W tygodniku Idziemy: „Gotowi do obrony” – jak w praktyce realizować obowiązek chrześcijanina świadczenia o Chrystusie. Na regale jest kilka egzemplarzy Niedzieli. Gdyby byli chętni do stałej prenumeraty, prosimy o kontakt.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)