Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

14 kwietnia 2024

III Niedziela Wielkanocy
14.04.2024

1. Wraz z cały Kościołem w Polsce przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna jednocześnie X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Hasłem tegorocznego Tygodnia Biblijnego są słowa: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Niech Słowo Boże, które zachęca nas do odważnego wyznawania wiary w Jezusa Chrystusa – jedynego Zbawiciele, umocni nasze serca w obliczu współczesnych wyznań ewangelizacyjnych.

 

2. Jutro – 15 kwietnia – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Będziemy czuwać wobec Chrystusa w Eucharystii, by dziękować za łaski, wynagradzać za grzechy i prosić w intencjach Kościoła, naszej Ojczyzny, świata i naszych osobistych. Niech każdy z nas znajdzie chwilę czasu na osobiste spotkanie z Chrystusem. Msze Św. o 8:00, 11:00 i 18:00.

 

3. Następna niedziela – IV Wielkanocy – to Niedziela Kapłańska, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Składka na tacę to nasz dar na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ofiary na remont elewacji naszej świątyni złożymy w niedzielę 28 kwietnia.

 

4. We wtorek na Mszę Św. na godz. 18:00 zapraszamy klasy VIII na modlitwę o Dary Ducha Świętego – będzie możliwość spowiedzi dla rodziców i świadków. W środę w parafii Pustków Osiedle o godz. 17:00 przyjmą Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bpa Artura Ważnego. Młodzież ta zgromadzi się w tamtejszej parafii z rodzicami i świadkami o godz. 16:30. Prośmy, by Duch Święty dał im moc do mężnego wyznawania wiary.

 

5. W najbliższy piątek przybędzie do nas grupa młodzieży z Pleśnej z ks. Maksymilianem, by o godz. 20:00 w kościele przedstawić Misterium Męki Pańskiej. Zapewne będzie to dla każdego z nas wielkie przeżycie. Zapraszamy wszystkich parafian, po zakończeniu Misterium będzie można złożyć ofiarę do puszek dla tych młodych artystów.

 

6. Krucjata Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy zaprasza na Sesję poświęconą problemowi uzależnień i zniewoleń: „Współczesne formy zniewolenia człowieka” w Domu Parafialnym jutro o godz. 16:00. Szczególnie będą poruszane sprawy uzależnień cyfrowych od telewizji, gier komputerowych i telefonu. O godz. 19:00 Msza Św.

 

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski. W tygodniku Idziemy: „Dziecko idzie do spowiedzi” – o sakramencie pokuty jako wsparciu w wychowaniu dziecka.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)