Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

03 marca 2024

III Niedziela Wielkiego Postu
03.03.2024

1. W Wielkim Poście pamiętajmy o udziale w nabożeństwach pasyjnych – Gorzkie Żale w niedzielę o 15:00 i Droga Krzyżowa w piątek o 17:00 i 18:30 (w Brzezówce o godz. 17:00) i dla dzieci w sobotę o 9:00.

 

2. W środę nowenna i Msza Św. o godz. 17:00, w czwartek po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

 

3. W piątek Dzień Kobiet. Niech będzie on okazją do wyrażenia wdzięczności naszym mamom, żonom, siostrom, babciom i koleżankom. Na Mszy Św. o godz. 17:00 będziemy polecać Bogu przez wstawiennictwo Maryi kobiety zwłaszcza z naszej parafii, prosząc o potrzebne im zdrowie, siły i błogosławieństwo, aby sprostały zadaniom, jakie Bóg im wyznaczył i z godnością odpowiadały swemu powołaniu.

 

4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w wysokości 14 350 zł, a także za ofiary indywidualne na potrzeby remontów w naszej parafii. Jeszcze w ubiegłym roku złożyliśmy wnioski do Ministerstwa Kultury, Urzędu Marszałkowskiego, Konserwatora Zabytków o środki unijne z tzw. Planu Odbudowy na dofinansowanie prac przy naszym kościele związanych z renowacją elewacji i w 2019 roku do NFOŚiGW na remont domu parafialnego. Mimo upływu tak znacznego czasu i złożonego kompletu dokumentów nie mamy żadnej odpowiedzi. Czekamy. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. W zakrystii można nabyć baranki i paschaliki na stół wielkanocny.

 

5. Dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej zapraszają w przyszłą niedzielę zwaną Niedzielą Radości na kiermasz ciast i placków. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na wiosenną pielgrzymkę DSMu.

 

6. W sobotę na godz. 8:00 bardzo prosimy do pomocy mężczyzn tak z Lubziny jak i z Brzezówki do pomocy przy uporządkowaniu obejścia przy domu parafialnym. Prosimy, by przynieść ze sobą piły spalinowe, siekiery i ewentualnie podkaszarki spalinowe z nożem. Potrzebna każda para rąk.

 

7. Gość Niedzielny podejmuje temat dobrej spowiedzi. O tym, jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia, mówią osoby zaangażowane w życie Kościoła. W tygodniku Idziemy: „Walczyli mimo wszystko”; o „Żołnierzach Niezłomnych”, którzy po 1945 r. nie złożyli broni, stawiając opór wobec sowieckiej okupacji. Dla dzieci jest Promyczek Dobra, w zakrystii dla prenumeratorów jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)