12 marca 2023

III Niedziela Wielkiego Postu
12.03.2023

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkich Żali – dziś o godzinie 15:00 – po nich Msza Święta i Drogi Krzyżowej – w piątek o godzinie 17:00 i 19:00. W Brzezówce w piątek o godzinie 17:30. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godzinie 9:00. Przypominamy i zachęcamy do skorzystania z możliwości odprawienia Mszy Św. w domach osób starszych lub obłożnie chorych.

2. W czwartek młodzież klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania. Do tego ważnego wydarzenia przygotowują się przez trzydniowe rekolekcje w Krynicy. We wtorek od godz.16:00 spowiedź dla rodziców, rodzeństwa i bliskich kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Św. z udziałem kandydatów i rodziców krótkie spotkanie w kościele. W czwartek młodzież ta wraz ze świadkami i bliskimi zgromadzi się w Pustkowie Osiedlu o godz. 17:30. O godz. 18:00 rozpocznie się Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza, podczas której otrzymają dary Ducha Świętego.

3. W przyszłą niedzielę, 19 marca po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie Kół Koronkowych. Liturgiczny obchód Uroczystości Św. Józefa, Oblubieńca NMP ze względu na niedzielę Wielkiego Postu będzie w poniedziałek, 20 marca. To dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn, święto patronalne ojców. Odpust ku czci Św. Józefa w kaplicy w DPS – ie w poniedziałek, 20 marca – Msza Św. o godz. 10:00. Na Mszę Św. o godz. 11:00 w następną niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci.

4. Składka na remonty naszej świątyni i te już zakończone i te planowane będzie w przyszłą niedzielę – 19 marca.

5. W zakrystii można nabywać paschaliki i baranki na stół wielkanocny. Ofiary składane przy ich nabywaniu (minimalna 8 zł) są przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

6. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii trwać będą od czwartku 23 do niedzieli 26 marca. Poprowadzi je ks. dr Łukasz Plata, wykładowca na KUL – u. Módlmy się o obfite owoce duchowe tych świętych dni.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym blok tekstów z okazji 10. rocznicy papieża Franciszka. A nich m. in. Dlaczego ten papież jest inny niż jego przednicy i co jest najważniejsze w jego pontyfikacie. W tygodniku Idziemy podsumowanie 10 lat pontyfikatu papieża Franciszka: „Dekada Bergoglio”.