Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

20 marca 2022

III Niedziela Wielkiego Postu
20.03.2022

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkich Żali – dziś o godzinie 15:00 – po nich Msza Św. i Drogi Krzyżowej – w piątek o godzinie 17:00 i 18:30 (w Brzezówce w piątek o godzinie 17:00). Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godzinie 9:00.

 

2. W piątek, 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Będziemy prosić Boga, by życie ludzkie było chronione od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W czasie Mszy Św. o godz. 17:00 chętni będą mogli włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji dziecka poczętego, składając stosowne deklaracje. Deklaracje te można pobrać w zakrystii.

 

3. Przypominamy o możliwości odprawienia w Mszy Św. w domach osób starszych i obłożnie chorych, którzy już od dłuższego czasu nie byli w kościele, sprawować dla nich i w ich intencji Mszę Św. Prosimy o kontakt zainteresowanych, by ustalić termin sprawowania Eucharystii.

 

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie i trwać będą od 3 do 6 kwietnia. Poprowadzi je O. Zbigniew Czerwień, karmelita, proboszcz parafii w Chyżnem. Młodzież klas VIII przeżywać będzie trzydniowe rekolekcje przed Bierzmowaniem od 25 do 27 marca w Krynicy. Módlmy się o obfite owoce duchowe tych świętych dni.

 

5. Bóg zapłać za zakupione produkty do 35 paczek dla rodzin, które zdecydowały się pozostać w ogarniętej wojną Ukrainy. Dziesięć z nich zostały wysłane w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy”, dwadzieścia pięć przez pośrednictwo wydziału misyjnego w Tarnowie trafią do parafii, gdzie pracują tarnowscy kapłani. Dziękujemy także Klubowi Parafii Lubzina w Chicago za dar 3 tys. dolarów jako pomoc dla ks. Mikołaja i jego parafian we Lwowie. Siostry Służebniczki i niepełnosprawni chłopcy ze Skoczowa dziękują za dar 5695 zł. złożony w ubiegłą niedzielę na budowę ich domu. Bóg zapłać także za ofiary składane dziś na potrzeby remontowe naszej parafii.

 

6. W Gościu Niedzielnym: „Hospody pomyłyj” – o trudnej historii i pojednaniu Polsko – Ukraińskim, oraz na jaką duszpasterską pomoc mogą liczyć uciekający przed wojną. W tygodniku Idziemy „Umierać za Ojczyzną?!” – o podziwie dla Ukraińców, którzy dają odpór Putinowskiej armii i są gotowi na śmierć w obronie Ojczyzny. Dla najmłodszych na regale jest Mały Gość Niedzielny.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)