Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

21 stycznia 2024

III Niedziela Zwykła
21.01.2024

1. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan przypada od 18 do 25 stycznia. Jest to czas, gdy chrześcijanie różnych denominacji spotykają się na wspólnej modlitwie, konferencjach itp. na całym świecie. Tegorocznym hasłem na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Będziesz miłował Pana, swego Boga …, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27)”. Wraz z całym Kościołem trwajmy na modlitwie w tej ważnej dla wszystkich chrześcijan sprawie. Dziś modlimy się także za nasze Babcie w dniu ich święta, jutro pamiętajmy o naszych Dziadziach.

 

2. W środę o godzinie 17:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św., w czwartek po Mszy Św. popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W ciągu tygodnia Msze Św. rano i popołudniu.

 

3. W niedzielę na godz. 10:00 zapraszamy dzieci klas III na plebanię a ich rodziców do kościoła na kolejne spotkanie przygotowujące do pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. Na godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Św. ze słowem Bożym do nich skierowanym. Rodzice dopilnujcie, by wasze dzieci brały udział w tych Mszach Św.

 

4. Zakończyliśmy kolędę w parafii. Dziękujemy Wam z całego serca za życzliwe, pełne wiary przyjęcie nas do swoich domów. Nie odwiedziliśmy wszystkich parafian – niektóre drzwi były zamknięte. Możemy jeszcze te domy odwiedzić w tym tygodniu po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Bóg zapłać za złożone ofiary, gościnę przy stole, a zwłaszcza za żywe zainteresowanie sprawami parafii i Kościoła. Wielu parafian było żywo zainteresowanych, remontem dalszej części elewacji naszej świątyni. Będziemy kontynuować w miarę możliwości finansowych i czasowych do szczęśliwego zakończenia. Bóg zapłać za życzliwość i wszystkie cenne uwagi. W Eucharystii sprawowanej w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 w kościele i w Brzezówce o 8:00 będziemy prosić Świętą Rodzinę, aby całą naszą wspólnotę miała w swojej opiece i ożywiała naszą miłość do Boga i do siebie nawzajem.

 

5. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na spłacenie remontu elewacji części już zakończonej jak i powoli rozpoczynającej się nowej części kościoła, a także ofiarodawcom indywidualnym.

 

6. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

środa – św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc.

czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła

piątek – św. Tymoteusz i Tytusa, bpów

 

7. Gość Niedzielny podejmuje temat opieki nad seniorami i osobami schorowanymi w placówkach opiekuńczych i informuje, jak zorganizowane jest w Polsce wsparcie dla takich osób. W tygodniku Idziemy: „Fundusz Kościelny, czyli co?” – skąd się wziął i co jest finansowane z tegoż funduszu.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)