22 stycznia 2023

III Niedziela Zwykła
22.01.2023

1. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan który przeżywamy w dniach od 18 do 25 stycznia to czas, gdy chrześcijanie różnych denominacji spotykają się na wspólnej modlitwie, konferencjach itp. na całym świecie. Tegorocznym hasłem na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa zaczerpnięte z księgi proroka Izajasza: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iż 1, 17). Wraz z całym Kościołem trwajmy w modlitwie w tej ważnej dla wszystkich chrześcijan sprawie.

2. W poniedziałek, środę i piątek Msze Św. o 6:30 i 17:00, w pozostałe dni tygodnia tylko rano o 6:30. W środę o godzinie 17:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św.

3. Dokończenie kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek:

13:00 - Domy koło stadionu – od pani Przyszowiec do p. Bokotów

13:00 - Brzezówka Wieś – od p. Żurek do p. Borowiec

Wtorek:

13:00 - Domy koło stadionu – od p. Staroń do p. Wiktor

13:00 - Brzezówka Wieś – od p. Szpara do p. Żak

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 16:00 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Caritas, nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. i SPA. Bardzo zapraszamy wszystkie członkinie i członków tych grup na plebanię.

5. W niedzielę 29 stycznia o godz. 19:30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa Dębica – Latoszyn będzie Msza Św. młodych z cyklu „Światłość w Ciemności” połączona z nowenną młodych, po Mszy Św. spotkanie przygotowujące do ŚDM.

6.Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

wtorek – św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc.

środa – święto Nawrócenia św. Pawła

czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa, bpów

sobota – św. Tomasza z Akwinu, kapł. i Dokt. Kośc.

7. W Gościu Niedzielnym polecamy obszerną recenzję głośnej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, opowiadającej o latach spędzonych przez niego u boku zmarłego papieża. W tygodniku Idziemy: W jaki Kościół wierzę?