Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

23 stycznia 2022

III Niedziela Zwykła
23.01.2022

1. „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” – pod tym hasłem przebiega tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Prośmy, by wyznawcy Chrystusa stanowili jedno.

 

2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii, kolędę. W domach odwiedziliśmy ok. 180 rodzin, z resztą spotkaliśmy się w dni wyznaczone dla poszczególnych rejonów parafii w kościele. Dziękujemy za życzliwość, złożone ofiary. W naszych modlitwach, a zwłaszcza w Mszy Św. sprawowanej w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 w kościele parafialnym i w Brzezówce o godzinie 8:00 będziemy prosić Chrystusa, naszego Zbawiciela, aby zamieszkał w każdym domu naszej parafii i zjednoczył wszystkich parafian w swojej miłości.

 

3. Składamy Bóg zapłać tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami na tacę wspierają prace w naszej świątyni. Przygotowujemy się do remontu części jej elewacji. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy 6 500 zł. Zachęcamy do dalszej życzliwej ofiarności.

 

4. Apelujemy o przeznaczenie jednego procenta swojego podatku na cele charytatywne realizowane od dziesiątków lat przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Procedura jest bardzo prosta - wystarczy tylko w swoim PIT – cie wpisać odpowiednią do swojego podatku kwotę.

 

5. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

poniedziałek – św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kość.

wtorek – święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła

środa – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

piątek – św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dokt. Kość.

sobota – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

 

6. W Gościu Niedzielnym „W psalmach jest życie”; wywiad o modlitwie psalmami i praktyczne wskazówki, jak to robić. W tygodniku Idziemy „Czy Chrystus jest podzielony?” – w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan – tylko Duch Święty może pomóc nam dojść do pełnej jedności. Dla najmłodszych na regale jest Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)