Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

18 grudnia 2022

IV Niedziela Adwentu
18.12.2022

1. Dziś o godzinie 15:45 nowenna do Dzieciątka Jezus, o 16:00 Msza Św. popołudniowa. W dni powszednie Roraty będą odprawiane o godz. 6:45. To już ostatni tydzień Adwentu. We wtorek w godzinach od 15:00 do 18:00 będzie można jeszcze skorzystać z Sakramentu Pokuty – będą zaproszeni księża. To ostatnia szansa, by przygotować swoje serce na przyjście Chrystusa. Zapraszamy.

 

2. We wtorek po Mszy Św. porannej odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą. Prosimy zgłosić w zakrystii tych chorych, których nie odwiedzamy w I piątki, by umożliwić im przeżycie świąt z Chrystusem w sercu.

 

3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Św. wieczorem. Po Mszy Św. porannej będzie można zabrać do domu światło z Betlejem – przynieśmy z sobą znicze. Przy Wieczerzy Wigilijnej zachowajmy z szacunkiem tradycje i zwyczaje naszych ojców, zachowajmy abstynencję od pokarmów mięsnych i alkoholu.Niech nie zabraknie czytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem i szczerych życzeń, wspólnej modlitwy i śpiewania kolęd.

 

4. W zakrystii są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabywając je i stawiając na wigilijnym stole, a także wraz z modlitwą na grobach naszych zmarłych pomagamy dzieciom biednym i cierpiącym, a przez to samemu Chrystusowi, który stał się Dzieckiem.

 

5. W przyszłą niedzielę Boże Narodzenie. O północy Pasterka. (w Brzezówce w sobotę o 22:00). Weźmy w niej jak najliczniej udział. Pozostałe Msze Św. jak w każdą niedzielę.

 

6. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na remont elewacji wieży naszej świątyni. Składka na Pasterce będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Na pozostałych Mszach Św. w święta Bożego Narodzenia na potrzeby parafii, zwłaszcza na ogrzewanie kościoła.

 

7. Szczere Bóg zapłać kierujemy do parafialnej Caritas i tych wszystkich, którzy swoją ofiarą i pracą przyczynili się do tego, że wiele rodzin i osób samotnych z naszej parafii, a także z Ukrainy (z parafii NSPJ w Kostopolu koło Równego) zostało obdarowane rzeczową pomocą przedświąteczną. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim ich otwartość na potrzebujących i życzliwość serca.

 

8. W Gościu Niedzielnym bardzo przydatny dodatek – „Modlitwa przed wieczerzą wigilijną”. W tygodniku Idziemy dodatki; kalendarz na ścianę na 2023 r. oraz „Obrzęd wieczerzy wigilijnej i śpiewnik kolęd”. Na regale jest dwumiesięcznik Miłujcie się, Rycerzyk Niepokalanej i Mały Gość Niedzielny (7 zł.).

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)