Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

19 grudnia 2021

IV Niedziela Adwentu
19.12.2021

1. Dziś o godzinie 15:45 nowenna do Dzieciątka Jezus, o 16:00 Msza Św. popołudniowa. Jutro w godzinach od 14:00 do 17:00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty; będą zaproszeni księża. To już ostatnia szansa, by przygotować swoje serca na przyjęcie Chrystusa w Komunii Św. w Boże Narodzenie. Nie zmarnujmy jej.

 

2. W środę po Mszy Św. porannej udamy się do chorych z posługą sakramentalną przed świętami. Prosimy zgłosić tych, których nie odwiedzamy w I piątki.

 

3. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Św. wieczorem. Po Mszy Św. porannej będzie można zabrać do domu światło z Betlejem – przynieśmy z sobą świece lub znicze. Przy Wieczerzy Wigilijnej zachowajmy z szacunkiem tradycje i zwyczaje naszych ojców, zachowajmy abstynencję od pokarmów mięsnych i alkoholu.Niech nie zabraknie czytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem i szczerych życzeń, wspólnej modlitwy i śpiewania kolęd.

 

4. W sobotę Boże Narodzenie. O północy Pasterka. (w Brzezówce w piątek o 22:00). Weźmy w niej jak najliczniej udział. Pozostałe Msze Św. jak w każdą niedzielę. Składka na Pasterce będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Na pozostałych Mszach Św. na potrzeby parafii, zwłaszcza na ogrzewanie kościoła i kaplicy.

 

5. W przyszłą niedzielę w liturgii będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po każdej Mszy Św. kolędnicy misyjni przedstawią krótki program misyjny a ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć projekty misyjne tarnowskich misjonarzy. Po Mszy Św. o godzinie 11:00 poświęcenie owsa. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone będą na KUL i UP JP II.

 

6. Szczere Bóg zapłać kierujemy do parafialnej Caritas, Klubu Lubzina w Chicago i tych wszystkich, którzy swoją ofiarą i pracą przyczynili się do tego, że wiele rodzin i osób samotnych z naszej parafii zostało obdarowane rzeczową pomocą przedświąteczną. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim ich otwarte serca dla potrzebujących.

 

7. Proponujemy w tym roku dwie formy wizyty duszpasterskiej – kolędy. W pierwszej kapłani odwiedzą w domach konkretne rodziny, po formalnej deklaracji z ich strony. Rodzina zainteresowana tradycyjną kolędą zadeklaruje taką chęć wypełniając formularz pobrany dziś z kościoła, który do następnej niedzieli przekaże do parafii. Do tych domów księża pójdą z kolędą osobiście w zapowiedzianym wcześniej terminie, zachowując obowiązujące zasady sanitarne. Pozostałym rodzinom proponujemy, jak w ubiegłym roku, kolędowanie w grupach w kościele, a potem „Wieczór kolędowy” w domu. W tym przypadku wizyta kolędowa składałaby się z dwóch części. Po Uroczystości Narodzenia Pańskiego dla rodzin z poszczególnych rejonów wyznaczymy terminy Mszy Św. w kościele. Ksiądz podczas Mszy Św. odmówi błogosławieństwo domów i zaproszonych rodzin, a wierni zaniosą do swoich domów poświęconą wodę. Druga część modlitwy odbyłaby się w czasie „Wieczoru kolędowego” w rodzinie, już bez obecności księdza. Prosimy, by przemyśleć to w rodzinach i do niedzieli podjąć decyzję o formie kolędy.

 

8. W Gościu Niedzielnym płyta z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. W tygodniku Idziemy: „Oblicza nadziei” – czym naprawdę jest nadzieja. Na regale jest Miłujcie się, oraz Rycerzyk Niepokalanej i Mały Gość Niedzielny.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)