Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

24 grudnia 2023

IV Niedziela Adwentu
24.12.2023

1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Św. wieczorem. Po Mszy Św. można zabrać do domu światło z Betlejem. Przy Wieczerzy Wigilijnej uszanujmy tradycje i zwyczaje naszych ojców, zachowajmy abstynencję od pokarmów mięsnych i alkoholu. Niech nie zabraknie czytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem i szczerych życzeń, wspólnej modlitwy i śpiewania kolęd.

 

2. Jutro Boże Narodzenie. O północy Pasterka. (w Brzezówce o 22:00). Weźmy w niej jak najliczniej udział. Pozostałe Msze Św. jak w każdą niedzielę. Składka na Pasterce będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, na pozostałych Mszach Św. na potrzeby parafii przede wszystkim na ogrzewanie kościoła.

 

3. We wtorek drugi dzień świąt – Św. Szczepana. Po każdej Mszy Św. grupa dzieci – Kolędników Misyjnych, przedstawi krótki program misyjny, a my ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć projekty misyjne. Po Mszy Św. o godzinie 11:00 poświęcenie owsa. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone będą na KUL i UPJPII.

 

4. Następna niedziela to święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszach Św. wobec Jezusa w Najśw. Sakramencie dziękować będziemy za wszystkie łaski kończącego się roku.

 

5. Bóg zapłać składamy tym parafianom, którzy wsparli ofiarami na tacę remont elewacji kościoła (12 520 zł. i 2€ ). Dziękujemy także składającym ofiary indywidualne. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim hojność ich serca. W zakrystii są jeszcze do nabycia świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a przy ołtarzach MB poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 

6. Szczere Bóg zapłać kierujemy do parafialnej Caritas, Klubu Parafii Lubzina w Chicago i tych, którzy swoją ofiarą i pracą przyczynili się do tego, że wiele rodzin i osób samotnych z naszej parafii zostało obdarowane rzeczową pomocą przedświąteczną. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim ich otwartość na potrzebujących i życzliwość serca. Dziękujemy tym, którzy przygotowali choinki, p. Beniaminowi, p. kościelnemu i tym, którzy pomagali w wystroju kościoła na święta.

 

7. W czwartek rozpoczniemy wizytę duszpasterską w parafii. To przede wszystkim spotkanie duszpasterza z parafianami i pogłębianie wzajemnej relacji. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynają się wspólną modlitwą całej rodziny i obrzędem błogosławieństwa mieszkania z pokropieniem wszystkich obecnych wodą święconą. Podczas wizyty ważny jest czas na rozmowę duszpasterza z wiernymi, przedstawienie księdzu rodzinnych radości i problemów. Liczymy na miłą i szczerą atmosferę tego duszpasterskiego spotkania. Prosimy, by zapewnić kapłanom transport na i z kolędy.

 

8. Dziś w Gościu Niedzielnym (podwójny; 15 zł.) audiobook „Narodziny Bożego Narodzenia”. W podwójnym numerze Idziemy (10 zł.) kalendarz na 2024 rok i obrzędy Wigilii.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)