Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

08 maja 2022

IV Niedziela Wielkanocna
08.05.2022

1. Dzisiaj na Mszy Św. o godzinie 10:30 32 dzieci przyjmie I Komunię Św. Gratulujemy tym dzieciom i ich rodzicom. Łączymy się z nimi w serdecznej modlitwie i prosimy, by Chrystus ubogacał całe ich życie. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza – pateny do kościoła i kaplicy, mosiężne dzwonki oraz kryształowe ampułki. Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać Biały Tydzień – dni wdzięczności za dar Komunii Św. Będą przychodzić codziennie w strojach komunijnych do kościoła na godzinę 18:00. W środę dzieci te raz z rodzicami w pielgrzymce udadzą się do sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej, a w sanktuarium MB w Tuchowie oddadzą się w opiekę Matki Bożej.

 

2. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dziś i przez cały tydzień na Mszach Św. wieczornych modlić się będziemy o powołania do służby Bożej w Kościele i za powołanych. Bóg zapłać za ofiary na tacę składane dziś na WSD w Tarnowie.

 

3. Przypominamy, szczególnie dzieciom i młodzieży, że trwają nabożeństwa majowe i zachęcamy do kultywowania pobożności maryjnej.

 

4. Jest czas wiosenno-letni. Prosimy wszystkich parafian, a zwłaszcza młodych, by zachowując powagę miejsca świętego jakim jest kościół zwracali uwagę na właściwy strój, w którym przychodzą na Msze Św. i inne nabożeństwa.

 

5. Ofiary na prace remontowe naszej świątyni będziemy mogli złożyć na tacę w najbliższą niedzielę, 15 maja. Po Mszy Św. o godz. 9:00 modlitewne spotkanie Kół Koronkowych.

 

6. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta z Biblią Audio, a w niej cztery księgi mądrościowe. Zachęcamy do nabycia Gościa i słuchania słowa Bożego. W tygodniku Idziemy: „Ksiądz w oczach wiernych” – jak wierni postrzegają księdza i czego od niego oczekują.

 

7. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

poniedziałek – Św. Stanisława, bpa i męcz. Głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej

piątek – NMP Fatimskiej

sobota – Św. Macieja Apostoła

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)