Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

30 kwietnia 2023

IV Niedziela Wielkanocna
30.04.2023

1. W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza i całym tygodniu modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Będziemy prosić o dar nowych powołań, nie zapominając o tych, którzy już odpowiedzieli na głos powołania i pełnią służbę dla dobra Kościoła. Bóg zapłać za ofiary na WSD w Tarnowie.

 

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj. Naszą modlitwą na nabożeństwach ku czci Matki Bożej obejmiemy zwłaszcza naszą Ojczyznę, prosić będziemy o pokój na świecie. W dni powszednie nabożeństwo majowe tak w kościele parafialnym jak i w kaplicy w Brzezówce po Mszy Św. o godz. 18:00, w niedziele i święta o 15:30. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Wróćmy do tej pięknej polskiej tradycji, by wieczorami gromadzić się przy kapliczkach i krzyżach i śpiewem litanii i pieśni Maryjnych oddawać cześć naszej Matce i Królowej. W liturgii jutro przypada liturgiczne wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy.

 

3. W środę Uroczystość MB Królowej Polski. Maryi, naszej Pani oddamy w opiekę naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy Św. o godz. 11:00 dzieci klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Św. Na tę uroczystość zapraszamy te dzieci ich rodziców i bliskich. Spowiedź dla dzieci przed rocznicą I Komunii Św. i dla ich bliskich we wtorek od godz. 17:00.

 

4. W pierwszy czwartek miesiąca modlitwy do Bożego Miłosierdzia, a także za powołanych do służby Bożej w Kościele po Mszy Św. o godzinie 18:00. W pierwszy piątek miesiąca w czasie Mszy Św. o godzinie 18:00 modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź w piątek od godz. 16:00.

 

5. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 18:00 modlitwą różańcową z procesją wokół kościoła, następnie nabożeństwo majowe, medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Gorąco zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy zwłaszcza w tym Maryjnym miesiącu.

 

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7:00 modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

 

7. W Gościu Niedzielnym przeczytamy, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji. W tygodniku Idziemy: „U kodeńskiej Matki” – historia i życie tego sanktuarium. Na regale jest również Niedziela.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)