Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

21 kwietnia 2024

IV Niedziela Wielkanocy
21.04.2024

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dziś i przez cały tydzień na Mszach Św. wieczornych modlić się będziemy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, a także za tych, którzy już odpowiedzieli na głos powołania i pełnią służbę dla dobra Kościoła. Ofiary na tacę dziś składane przeznaczone na utrzymanie WSD w Tarnowie. Składka na remont elewacji naszego kościoła w następną w niedzielę. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

2. We wtorek uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski. W czasie Mszy Św. modlić się będziemy o pomyślność dla naszej Ojczyzny i jej rozwój duchowy i gospodarczy przez wstawiennictwo Świętego Patrona.

 

3. W czwartek święto świętego Marka Ewangelisty. Po Mszy Św. o godz. 18:00 przejdziemy w procesji wokół kościoła ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych, modląc się o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory.

 

4. W następną niedzielę Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Dzierżak ze zgromadzenia księży saletynów. Jest on współtwórcą i producentem filmu o św. Andrzeja Boboli: „Niezłomny Patron Polski”. Ks. Piotr przybliży nam postać i dzieło św. Andrzeja Boboli, by przygotować nas do uroczystości wprowadzenia jego relikwii do naszej świątyni 16 maja.

 

5. W środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 10:00 odbędą się Uroczystości Patriotyczno-Religijne na Górze Śmierci w Paszczynie, związane z obchodami Miesiąca Pamięci Narodowej oraz 80 rocznicą likwidacji funkcjonujących w latach 1940-1944, zorganizowanych przez hitlerowców obozów pracy przymusowej Pustkowa. Po uroczystej Mszy Św. w intencji wolnej Ojczyzny Apel Poległych.

 

6. Informujemy, że rocznica I Komunii Św. będzie 3 maja o godz. 11:00, natomiast I Komunia Święta w tym roku będzie 5 maja o godz. 10:30 (dzieci klas III z rodzicami przyjdą na spotkanie w czwartek na Mszę Św. popołudniową). Uroczystość Odpustowa ku czci Wniebowstąpienia Pana Jezusa w drugą niedzielę – 12 maja.

 

7. W Gościu Niedzielnym o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to ważny dokument, a także jak Św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów. W tygodniku Idziemy: „Pasterz dobry, czyli jaki?” – jak rozpoznać głos powołania i jak na nie odpowiedzieć?

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)