10 marca 2024

IV Niedziela Wielkiego Postu
10.03.2024

1. W Wielkim Poście pamiętajmy o udziale w nabożeństwach pasyjnych – Gorzkie Żale w niedzielę o 15:00 i Droga Krzyżowa w piątek o 17:00 i 18:30 i dla dzieci w sobotę o 9:00 (Brzezówka – piątek o 17:00).

2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaprasza do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20”. Będzie to odmawiana w kościele po Mszach Św. a w domach po Apelu Jasnogórskim modlitwa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpocznie się 16 marca a zakończy 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się zwłaszcza w domach całymi rodzinami a także indywidualnie w ten nurt ogólnonarodowej modlitwy (więcej o tej inicjatywie i intencje na każdy dzień nowenny na trzeciej stronie informatora). Jednocześnie przypominamy, by zgłosić swój udział w pielgrzymce do Warszawy po relikwie św. Andrzeja Boboli; chcemy zamawiać autobus.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie modlitewne Kół Koronkowych. Ofiary na tacę w następną niedzielę (trzecią marca) złożymy na remont kolejnych części elewacji naszej świątyni.

4. Informujemy, że młodzież klasy VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania 17 kwietnia w Pustkowie Osiedlu. Do tego ważnego wydarzenia przygotowują się przez comiesięczne spotkania, a ostatnim etapem tych przygotowań będzie udział w trzydniowych rekolekcjach 12, 13 i 14 kwietnia w domu rekolekcyjnym w Niechobrzu. Udział w tych ćwiczeniach rekolekcyjnych będzie jednym z warunków przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Grobu Bożego. W zakrystii do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.

6. Przypominamy, że przekazując 1,5% podatku na konto Caritas Diecezji Tarnowskiej pomagamy najbardziej potrzebującym. Ulotki Caritas można pobrać przy wyjściu z kościoła.

7. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, oraz o roli przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W tygodniku Idziemy: „Wybrany z kapłanów” – o tym, skąd się biorą biskupi? Dla najmłodszych jest Promyczek Dobra.