Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

28 stycznia 2024

IV Niedziela Zwykła
28.01.2024

1. Miesiąc luty poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających.

 

2. W pierwszy czwartek wieczorem Godzina Święta i modlitwa o powołania do służby Bożej. W piątek, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego - MB Gromnicznej. Porządek Msze Św.:przed południem o 7:00 i 9:00, po południu o godzinie 17:00 (w Brzezówce o godzinie 18:00). Na każdej Mszy Św. poświęcenie gromnic. Dołóżmy starań, aby z każdego domu ktoś przyniósł gromnicę do kościoła, by ją poświęcić. Biorąc do ręki tę świecę będziemy prosić przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, aby Chrystus - Światłość napełniał nasze serca i nasze rodziny. W tym dniu Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które swoje życie oddały na służbę Bogu i ludziom w zakonach i zgromadzeniach. Składka na tacę na potrzeby zakonów klauzurowych. To święto, to zarazem I piątek miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9:00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź w pierwszy piątek przed Mszami Św., po południu od godziny 15:30.

 

3. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 17:00 modlitwą różańcową wobec Chrystusa wystawionego w Najśw. Sakramencie, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian na tę wspólną modlitwę. W sobotę w liturgii wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy Św. wieczornej błogosławieństwo gardła, a także poświęcenie chleba, wina i owoców.

 

4. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 7:00 spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.

 

5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Posty przeżywać będziemy wyjątkowy czas renowacji misji św., które miały miejsce 5 lat temu. Renowację misji poprowadzi O. Zenon Burdak OFM, z zakonu Ojców Bernardynów w Dukli.

 

6. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przekazując 1,5% Twojego podatku na konto Caritas Diecezji Tarnowskiej pomagamy najbardziej potrzebującym.

 

7. W Gościu Niedzielnym pozytywnie o kolędzie – ważny artykuł w czasach, kiedy kolęda jest powszechnie krytykowana; także, czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej. W tygodniku Idziemy – LGBT to ideologia, która nie leczy, ale wprost okalecza człowieka, zwłaszcza człowieka młodego.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)