Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

29 stycznia 2023

IV Niedziela Zwykła
29.01.2023

1. W czwartek, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego - MB Gromnicznej. Msze Św.przed południem o 7:00 i 9:00, po południu o godzinie 17:00 (w Brzezówce o godzinie 18:00). Na Mszę Św. o 17:00 zapraszamy uczniów klas VII wraz z rodzicami. (Uczniowie przynoszą ze sobą gromnice). Na każdej Mszy Św. poświęcenie gromnic. Dołóżmy starań, aby z każdego domu ktoś przyniósł gromnicę do kościoła, by ją poświęcić. Biorąc do ręki tę świecę będziemy prosić przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, aby Chrystus - Światłość napełniał nasze serca i nasze rodziny. W tym dniu Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które swoje życie oddały na służbę Bogu i ludziom w zakonach i zgromadzeniach. W czasie Mszy Św. o godz. 17:00 modlić się będą z nami siostry ze zgromadzenia sióstr Służebniczek z Dębicy. Składka na tacę na potrzeby zakonów klauzurowych. Modlić się będziemy także w intencjach księdza biskupa Władysława Bobowskiego w 48 rocznicę jego sakry biskupiej. Miesiąc luty w Kościele poświęcony jest modlitwom za konających.

 

2. W pierwszy piątek miesiąca Msze Św. o NSPJ rano o 6:30 i wieczorem o 17:00 (w Brzezówce o 18:00). Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i wszystkich chętnych w piątek od godziny 15:00. Po Mszy Św. z racji wspomnienia św. Błażeja błogosławieństwo gardła, a także poświęcenie chleba, wina i owoców.

 

3. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 17:00 modlitwa różańcowa wobec Chrystusa wystawionego w Najśw. Sakramencie, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Gorąco zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę, o którą prosiła Maryja.

 

4. Zakończyliśmy kolędę w parafii. Dziękujemy Wam z całego serca za pełne wiary przyjęcie nas do swoich domów, za wspólną modlitwę, życzliwą rozmowę, gościnę przy stole, złożone ofiary. Konkretną część z nich przekażemy przez ks. Mikołaja jako pomoc dotkniętym wojną na Ukrainie, a także na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz Dom Księży emerytów w Tarnowie. Wielu parafian wyrażało swoją radość z faktu odnowienia elewacji wieży kościoła, z troską pytało, czy będziemy te prace kontynuować. W miarę sił i środków będziemy remontować dalszą część elewacji. Bóg zapłać za życzliwość i wszystkie cenne uwagi. Żałujemy, że nie mogliśmy odwiedzić wszystkich parafian – niektóre drzwi były zamknięte (gdy ktoś życzył sobie wizyty kapłana w swoim domu, proszę po Mszy Św. ustalić termin). Z troską i modlitwą pochylamy się nad problemami parafian. W Eucharystii sprawowanej dziś o godz. 11:00 i o 8:00 w Brzezówce będziemy prosić Świętą Rodzinę z Nazaretu, aby całą naszą wspólnotę miała w swojej opiece i ożywiała naszą miłość do Boga i do siebie nawzajem.

 

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00 modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

 

6. W Gościu Niedzielnym i Idziemy specjalny bezpłatny dodatek pt. Jan Paweł II – odkrywamy prawdę, o przyczynach współczesnych ataków na Papieża Polaka w kontekście bezpodstawnych zarzutów tuszowania przez niego pedofili i o społecznej kampanii „dekanonizacji” św. Jana Pawła II oraz o naszej odpowiedzialności przed Bogiem za prawdę.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)