Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

30 stycznia 2022

IV Niedziela Zwykła
30.01.2021

1. Miesiąc luty, który rozpoczniemy we wtorek, jest poświęcony w kościele modlitwom za konających. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy już opuszczają tę ziemię i wypraszajmy im szczęśliwe przejście do Domu Ojca w niebie.

 

2. W środę święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze Św.: przed południem o 7:00 i 9:00, po południu o godzinie 17:00 (w Brzezówce o godzinie 18:00). Na każdej Mszy Świętej poświęcenie gromnic. Dołóżmy starań, aby z każdego domu ktoś przyniósł gromnicę do kościoła, by ją poświęcić. Biorąc do ręki tę świecę będziemy prosić przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, aby Chrystus – Światłość napełniał nasze serca i nasze rodziny. W tym dniu Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które swoje życie oddały na służbę Bogu i ludziom w zakonach i zgromadzeniach. W czasie Mszy Św. o godz. 17:00 modlić się będą z nami siostry ze zgromadzenia sióstr Służebniczek z Dębicy. Na tę Mszę Św. zapraszamy klasy VII i VIII z rodzicami, przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania. Składka na tacę na potrzeby zakonów klauzurowych. Po Mszy Św. spotkanie Zespołu Synodalnego i Zespołu Caritas na plebanii.

 

3. W czwartek w liturgii wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy Św. wieczornej błogosławieństwo gardła, a także poświęcenie chleba, wina i owoców. Również w czwartek Godzina Święta przed pierwszym piątkiem miesiąca, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca Msze Św. o NSPJ rano o 6:30 i wieczorem o 17:00. Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i wszystkich chętnych w piątek od godziny 15:00. Po Mszy Św. z racji wspomnienia św. Agaty poświęcenie wody i chleba ku jej czci. W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17:00.

 

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 7:00 modlitewne spotkanie dla Róż Różańcowych.

 

5. W związku z dużą liczbą Mszy Św. zamawianych przy pogrzebach, w parafii będziemy odprawiać tylko w 7 i 30 dz. po św. oraz 5 zamówionych Mszy Św.

 

6. W Gościu Niedzielnym artykuł odpowiadający na pytanie: „Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem ?” W tygodniku Idziemy abp Grzegorz Ryś odpowiada na pytanie: „Skąd czerpać Radość ?”.

 

7. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

poniedziałek – św. Jana Bosco, kapłana

środa – Święto Ofiarowania Pańskiego

czwartek – św. Błażeja, bpa i męcz.

sobota – św. Agaty, dziew. i męcz.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)