Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

02 czerwca 2024

IX Niedziela Zwykła
02.06.2024

1. Zapraszamy parafian i gości na Rodzinny Festyn Parafialny, życzymy wszystkim dobrej zabawy i interesujących spotkań w gronie rodziny, znajomych i sąsiadów.

 

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych i procesjach eucharystycznych od poniedziałku do środy o godzinie 18:00 (dziś po Mszy Św. o godz. 11:00). W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, uroczyste błogosławieństwo małych dzieci i poświęcenie wianków. Zakończenie Oktawy to święto najmłodszych parafian. Zapraszamy do kościoła na godzinę 17:00 wszystkie mamy z małymi dziećmi. Będziemy prosić Pana Jezusa, by im błogosławił, by wzrastały w zdrowiu i cieszyły się Bożą opieką. Przyniesiemy również w tym dniu do kościoła wianki z ziół i kwiatów, by przez ich poświęcenie wyrazić Bogu wdzięczność za wszelkie dary ziemi i wypraszać błogosławieństwo dla ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli.

 

3. W piątek, 7 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Modlić się w tej intencji będziemy zwłaszcza w czasie Mszy Św. popołudniowej. W tym dniu nie obowiązuje post. To zarazem I piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16:00. Chorych odwiedzimy po Mszy Św. porannej (ks. Proboszcz od godz. 10:00).

 

4. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

5. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

 

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy, o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży w przestrzeni publicznej; także na stronach diecezjalnych relacja z wprowadzenia relikwii św. Andrzeja Boboli do naszego kościoła. W tygodniku Idziemy – „Po prostu bądź i patrz” – o adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na regale dla najmłodszych jest Promyczek Dobra, w zakrystii dla prenumeratorów Różaniec i Rycerz Niepokalanej.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)