07 stycznia 2024

Niedziela Chrztu Pańskiego
07.01.2024

1. Chrzest Pana Jezusa w rzece Jordan był inauguracją Jego publicznej działalności. Dziękujemy dziś za nasz chrzest, który był oczyszczeniem z grzechu pierworodnego, otrzymaniem godności Dzieci Bożych i wszczepieniem w Chrystusowy Kościół. Wspominając chrzest Chrystusa i nasz chrzest, pragniemy jeszcze raz przypomnieć:

• w naszej parafii chrztu udzielamy w trzecią niedzielę miesiąca na Mszy Św. godzinie 11:00. Ta Msza Św. jest ofiarowana w intencji dzieci przyjmujących chrzest, ich rodziców i chrzestnych.
  • chrzestnym lub chrzestną może być katolik wierzący i praktykujący, który przyjął sakrament bierzmowania. Jeśli jest z innej parafii, powinien dostarczyć stosowne zaświadczenie.
  • wybierając imię dziecka, pamiętajmy, że jest to wybór świętego patrona dla niego, a nie kierujmy się niezdrową modą.
  • dołóżmy starań, by domowa uroczystość chrztu dziecka, odbywała się w religijnej atmosferze.

W roku 2023 w naszej parafii do wspólnoty Kościoła przez chrzest święty zostali włączeni:

Z Lubziny: Aniela Galant, Aleksander Majka, Teodor Skórski, Nikola Bajor, Ksawery Kopala, Alan Łagowski, Sebastian Kokocki, Pola Zawiślak, Zuzanna Kuraś, Klara Imrich.

Z Brzezówki: Franciszek Rojek, Filip Bieniek, Wiktor Bieniek, Jan Bukowski, Leo Wodziński, Hanna Pociask, Tymon Miąso, Dawid Urbanek, Alicja Suberlak, Oliwia Ziobro, Antoni Mądro, Kaja Kluk, Jakub Siwula, Aleksander Starzyk, Zofia Nylec, Oliwia Zapał, Nikodem Sroka

2. Dziś kończymy okres Bożego Narodzenia, rozpocznie się okres zwykły w ciągu roku. W środę o godzinie 17:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po niej Msza Św., w pozostałe dni powszednie ze względu na kolędę nie będzie Mszy Św. popołudniowej.

3. W Gościu Niedzielnym przeczytamy „Fundusz do likwidacji, co w zamian” o tym, czym jest i co finansuje fundusz kościelny. W tygodniku Idziemy: „Niechciane lekcje religii” zapowiedzi nowej pani minister dotyczące ograniczenia i reorganizacji lekcji religii w szkole trzeba potraktować poważnie.