09 stycznia 2022

Niedziela Chrztu Pańskiego
09.01.2022

1. Chrzest Pana Jezusa w rzece Jordan był inauguracją Jego publicznej działalności. Dziękujemy dziś za nasz chrzest, który był oczyszczeniem z grzechu pierworodnego, otrzymaniem godności Dzieci Bożych i wszczepieniem w Chrystusowy Kościół. Niedziela Chrztu Pańskiego stanowi dla nas wezwanie, aby wrócić myślą do momentu własnego chrztu oraz zastanowić się nad pierwszym sakramentem inicjacji chrześcijańskiej i jego konsekwencjami; nad własnym wszczepieniem w Chrystusa. Zachęcamy, by po zakończeniu Mszy Św. podejść do chrzcielnicy, zatrzymać się na krótką, prywatną modlitwę. Dziękując za swój chrzest, uczcijmy Trójcę Przenajświętszą wypowiadając słowa: „Chwała Ojcu …”.

2. Dziś kończymy okres Bożego Narodzenia, rozpocznie się okres zwykły w ciągu roku. W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Koronkowych, ofiary na tacę złożymy na potrzeby parafii.

3. Sytuacja pandemiczna spowodowała, że z kolędą odwiedzamy tylko te rodziny, które zaprosiły nas do swoich domów. Aby podtrzymać tradycję spotkań duszpasterzy z wiernymi i udzielania przy tej okazji błogosławieństwa, a także by umocnić więź wiernych ze wspólnotą parafialną, pragniemy, tak jak w ubiegłym roku, zaprosić mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na specjalnie celebrowane w ich intencji Msze Św. Na zakończenie wspomnianych Mszy Św. zostanie poświęcona woda, którą wierni przyniosą ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach. Po Eucharystii będzie nabożeństwo połączone z udzieleniem zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy także, by po powrocie wszyscy domownicy zgromadzili się jeszcze na wspólnej modlitwie o dar Bożego błogosławieństwa (z kościoła będzie można zabrać obrzęd „Z kolędą w domu”). W naszej wspólnocie parafialnej zapraszamy zatem rodziny i mieszkańców poszczególnych rejonów na Mszę Św. o godz. 18:00, w czasie której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla domu i rodziny.

I tak w kościele parafialnym:

Poniedziałek – Budowlanki i Sepnica Góra

Wtorek – Sepnica z tamtej strony rzeki, os. za kościołem i koło stadionu

Środa – Brzezówka i Lubzina domy przy E94 i koło szkoły

Czwartek – Lubzina za torami, koło torów i Śnieżki i od torów do E94

Piątek – Przymiarki i Brzezówka Zapłocie i za rzeką

Sobota – Brzezówka Wieś i Górki i wszyscy ci, co nie mogli być wcześniej

W Brzezówce (14.01. godz. 18:00) – Brzezówka od Czekaja, Koniec i Szkarpa

W czasie tych Mszy Św. będzie można złożyć, według uznania, ofiarę kolędową na potrzeby parafii i dla kapłanów, do puszek dla LSO.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

Poniedziałek – 10.01.2022

15:00 – Lubzina – z tamtej strony rzeki – od p. Kopalów do p. Parów

14:30 – Brzezówka Koniec – od p. Lepak (52a) do p. Płoch i Szkarpa

Wtorek – 11.01.2022

14:00 – Lubzina Budowlanki – od p. Grodzkich do p. Gołaszewskich

Środa – 12.01.2022

14:30 – Lubzina – domy koło szkoły

14:30 – Brzezówka Zapłocie – od p. Magdoniów do p. Przywarów

Czwartek – 13.01.2022

14:00 – Lubzina – przy E94 – od p. Boronowiczów do p. Szafraniec (po obu stronach drogi)

Sobota – 15.01.2022

10:00 – Lubzina za torami – od p. Przywarów do p. Tomaszewskich

9:00 – Brzezówka Górki – od p. Król (118) do p. Siwula (188)

5. W Gościu Niedzielnym kartonowe pudełko na 12 płyt Biblii Audio. Za tydzień kolejna płyta: Księga Rodzaju i Księga Wyjścia. W tygodniku Idziemy: „Chrzest i co dalej?” – jak dostrzec i docenić chrzest na nowo.