24 kwietnia 2022

Niedziela Miłosierdzia Bożego
24.04.2022

1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego wielbimy Boga w tajemnicy Jego Miłosierdzia. Z Komunią Św. przyjętą dzisiaj jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia kar za grzechy. Do przyjętej Komunii Św. dołączmy także konkretne akty i czyny miłości wobec bliźnich. Caritas Diecezji Tarnowskiej ma dziś swoje Święto Patronalne. Caritas zwraca się jeszcze raz do wszystkich parafian z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku, by w ten sposób zebranymi ofiarami pomóc naprawdę potrzebującym rodzinom, osobom indywidualnym i uchodźcom z Ukrainy. Na ten cel są także ofiary składane do puszek po Mszach Św. Dziś o godzinie 15:45 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16:00 Msza Św., podczas której modlić się będziemy za kierowców i podróżujących, a po Mszy Św. poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców. Ofiary złożone do puszek przy okazji poświęcenia to dziękczynienie za przejechane kilometry przeznaczone na zakup środków komunikacji dla misjonarzy.

2. W poniedziałek, 25 kwietnia wspominamy św. Marka Ewangelistę. Będziemy się modlić o szczęśliwe urodzaje litanią do Wszystkich Świętych.

3. Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, przeniesiona z Tygodnia Wielkanocnego będzie obchodzona w najbliższy wtorek, 26 kwietnia.

4. Następna niedziela – III Wielkanocy – to Niedziela Biblijna. Po Mszy Św. o godz. 7:00 spotkanie modlitewne Róż Różańcowych. Wspominając Św. Józefa Rzemieślnika modlić się będziemy w intencji ludzi pracy i prosić, aby nikomu nie brakowało chleba i pracy (odpust w Pustkowie).

5. W tym tygodniu na Mszę Św. wieczorną zapraszamy na spotkanie w środę klasy IV, w czwartek klasy VII, a w piątek klasy III – wszystkie te dzieci przyjdą z rodzicami.

6. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remonty naszego kościoła. Powoli przygotowujemy się do kosztownego remontu elewacji wieży.Gorąca prośba do panów o pomoc przy uporządkowaniu otoczenia domu parafialnego. Prosimy do tej pracy we wtorek od godz. 8:00, będą potrzebne siekierki, łopaty, grabki i jeden ciągnik.

7. W Gościu Niedzielnym ulotka z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i rosyjsku; można ją podarować. W tygodniku Idziemy „Miłosierdzie na co dzień” – jak na co dzień okazywać miłość. Na regale jest Mały Rycerzyk Niepokalanej i Miłujcie się.