Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

26 maja 2024

Niedziela Najświętszej Trójcy
26.05.2024

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej mówi o wzajemnej miłości Ojca do Syna i Syna do Ojca,której uosobieniem jest Duch Święty. Nigdy nie zrozumiemy istoty Boga, ale Bóg zaprasza nas, byśmy próbowali żyć Jego życiem.

 

2. W czwartek, 30 maja Uroczystość Bożego Ciała – Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze Św. o godzinie 7:00, 10:00 i 16:00. Uroczysta procesja do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 10:00 (nie będzie Mszy Św. o godzinie 9:00 ani o 11:00). W tym roku z procesją udamy się w kierunku E94. Bardzo prosimy od całej parafii, by przygotowaniem ołtarzy zajęli się: 1) P. Harchut 2) P. Rymut 3) P. Małozięć,4) P. Rybscy. Prosimy o pomoc przy ich strojeniu także sąsiadów. Liczny udział we Mszy Św. i procesji Bożego Ciała niech będzie hołdem czci i wdzięczności wobec Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, a zarazem manifestacją naszej wiary w Jego obecność pod postaciami chleba i wina. Bardzo prosimy, by w Boże Ciało i przez oktawę byli chętni do niesienia feretronów i chorągwi, strażaków prosimy o niesienie baldachimu i utrzymanie porządku, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe będą przychodzić w strojach komunijnych, dzieci najmłodsze do sypania kwiatów i dzwonienia. W czasie Mszy Św. o godz. 10:00 do wspólnoty LSO przyjmiemy nowych ministrantów i lektorów.

 

3. W piątek święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe, w sobotę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci NSPJ.

 

4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 18:00 modlitwa różańcowa, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Gorąco zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę. Zapraszamy także wszystkie dzieci. Będziemy się za nich modlić w dniu ich święta.

 

5. Następna niedziela jest Dniem Dziękczynienia w Polsce. Po Mszy Św. o godz. 7:00 modlitewne spotkanie Róż Różańcowych. Msza Św. popołudniowa w tym dniu o godz. 14:00. Po tej Mszy Św. rozpoczniemy Rodzinny Festyn Parafialny. W dalszym ciągu liczymy na waszą pomoc i obecność. Prosimy o dostarczenie zimnych napojów, małych wód mineralnych, słodkich wypieków – ciast, fantów, które będzie można nabyć w czasie festynu. Prosimy przynosić na plebanię do soboty do godz. 14:00.

 

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę (11 800 zł.) na remont elewacji naszego kościoła. W ubiegłym tygodniu została odnowiona marmurowa posadzka w prezbiterium.

 

7. W Gościu Niedzielnym „Cuda w czasach internetu” dokument Watykańskiej Dykasterii Nauki Wiary o normach rozeznania domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych, chroniący wiarę ludzi prostych. W tygodniku Idziemy „Macierzyństwo wpisane w kobiecość” – w Dniu Matki o macierzyństwie jako szkole bezinteresownej miłości. Dla najmłodszych jest Mały Gość Niedzielny.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)