Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

10 kwietnia 2022

Niedziela Palmowa
10.04.2022

1. Niedziela Palmowa to pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. O godz. 11:00 poświęcenie palm i procesja wokół kościoła, po niej Msza Św. Palma w naszym ręku to wyraz miłości i hołdu Chrystusowi Królowi. Gorzkie Żale o godz. 15:00, po nich Msza Św. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że tę wyjątkową uroczystość mogliśmy przeżywać wraz z ks. Biskupem Stanisławem, wizytującym naszą parafię.

 

2. Potrzebujący i znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej z naszej parafii, zwłaszcza osoby samotne, będą mogli skorzystać z pomocy żywnościowej przed świętami. Prosimy zgłaszać się w Domu Parafialnym we wtorek po Mszy Św. popołudniowej.

 

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zwłaszcza Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania stanowią jedno święto. W liturgii uobecnia się tajemnica męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

 

4. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii, Sakramentu Kapłaństwa oraz rozważamy przykazanie miłości bliźniego, której wzór daje Chrystus. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00, po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 23:00. Adoracja ta to wyraz naszej wdzięczności za ustanowienie Eucharystii oraz modlitewne czuwanie z Chrystusem przeżywającym trwogę w Ogrójcu, zdradzieckie pojmanie i pierwsze przesłuchania. O godz. 21:30 adoracji przewodniczyć będzie młodzież.

 

5. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Kościół rozmyśla nad męką Swojego Pana, adoruje Krzyż, wstawia się do Boga za zbawienie całego świata. Chrześcijanie zachowują post (jeden posiłek do syta i dwa lekkie) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7:00. O godz. 10:00 Droga Krzyżowa dla dzieci i osób starszych, które nie będą mogły przyjść wieczór. Na tę Drogę Krzyżową dzieci, które w szkole otrzymały skarbonki przyniosą je ze sobą i złożą u stóp Krzyża jako swój dar dla biednych i potrzebujących. O godz. 18:00 rozpoczną się obrzędy Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia Św. Po Komunii Św. przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i śpiew Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w kościele o 22:00. Adoracja Pana Jezusa do godz. 24:00. Za ucałowanie ze czcią Krzyża w tym dniu możemy zyskać odpust zupełny. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych i pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. Prosimy wyeksponować i udekorować Krzyże w naszych domach i przydrożne. Wielki Piątek – 15 kwietnia – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Będziemy czuwać, każdy w stosownym dla siebie czasie wobec Chrystusa w Eucharystii, dziękować za łaski, wynagradzać za grzechy i prosić w intencjach Kościoła, naszej Ojczyzny, świata i naszych osobistych.

 

6. Wielka Sobota to dzień trwania przy Grobie Pańskim w postawie rozważania śmierci Jezusa i Jego zstąpienia do otchłani. To dzień ciszy. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7:00. Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9:00, 11:00 i 14:00 ; w kaplicy w Brzezówce o 10:00; na Przymiarkach o 10:30. Wigilia Paschalna składa się z 4 części: Liturgii Światła, Słowa, Chrztu i Eucharystii - po niej uroczysta procesja Rezurekcyjna. Zapraszamy na nią także dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów. Liturgia ta rozpocznie się o godz. 19:00. Przynieśmy na nią świece, które zapalimy przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych oraz pojemnik na wodę święconą. Strażaków prosimy o trzymanie straży honorowej przy Grobie Pana Jezusa.

 

7. Wielkanoc – pamiątka Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Znakiem obecności Chrystusa Zmartwychwstałego w naszym domu niech będzie na świątecznym stole baranek wielkanocny, paschalik lub świeca, która zostanie uroczyście zapalona w poranek wielkanocny.

 

8. Dziękujemy tym osobom, które darem serca wspomogły potrzebujących w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać osobom z Caritasu, składającym swój dar w sklepach i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie paczek dla potrzebujących. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. W Niedzielę Wielkanocną złożymy ofiary na potrzeby parafii, zwłaszcza na ogrzewanie kościoła za okres zimowy (za dwa miesiące zapłaciliśmy 22 tys. zł). Ofiary na remonty i potrzeby naszego kościoła złożymy w niedzielę 24 kwietnia.

 

9. Gość Niedzielny z kolejną płytą Biblii Audio; ponadto przeczytamy „Od hosanna do Ukrzyżowania” – Wielki Tydzień z Chrystusem Sługą. W tygodniku Idziemy; „Nietykalna tajemnica” – Jan Paweł II o tajemnicy ludzkiego cierpienia. W zakrystii jest Rycerz Niepokalanej i Różaniec.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)