Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

04 czerwca 2023

Niedziela Trójcy Przenajświętszej
04.06.2023

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej mówi o wzajemnej miłości Ojca do Syna i Syna do Ojca,której uosobieniem jest Duch Święty. Nigdy nie zrozumiemy istoty Boga, ale Bóg zaprasza nas, byśmy próbowali żyć Jego życiem.

 

2. Dziś Msza Św. popołudniowa o godz. 14:00, a po niej rozpocznie się festyn parafialny „Pomagamy dzieciom”. Będzie to okazja do dobrej zabawy i rozrywki. Ewentualny dochód z rozprowadzonych fantów będzie przeznaczony na tygodniowy wakacyjny wypoczynek dzieci w Sudetach, oraz na trzydniowe wycieczki dwóch grup do Warszawy – razem ok.150 dzieci i młodzieży. Wszystkich zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.

 

3. W czwartek, 8 czerwca Uroczystość Bożego Ciała – Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze Św. o godzinie 7:00, 10:00 i 16:00. Uroczysta procesja do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 1000 (nie będzie Mszy Św. o godzinie 9:00 ani o 11:00). W tym roku z procesją udamy się w kierunku Brzezówki. Bardzo prosimy o postawienie ołtarzy: 1) P. Szczygieł, Róg i Dziok 2) P. Charchut i P. Wanat, 3) mieszkanki i pracownicy Domu Pomocy Społecznej, czwarty ołtarz będzie przy kościele, przy którym zakończymy procesję. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy także inne osoby. Liczny udział we Mszy Św. i procesji Bożego Ciała niech będzie hołdem czci i wdzięczności wobec Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, a zarazem manifestacją naszej wiary w Jego obecność pod postaciami chleba i wina. Bardzo prosimy, by w Boże Ciało i przez oktawę byli chętni do niesienia feretronów i chorągwi, strażaków prosimy o niesienie baldachimu i utrzymanie porządku, dzieci pierwszokomunijne będą przychodzić w strojach komunijnych, dzieci najmłodsze do sypania kwiatów i dzwonienia. Na procesję bardzo prosimy zabrać książeczki, by śpiewem pieśni uwielbiać Chrystusa Eucharystycznego. Składka tego dnia będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.

 

4. Wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik w sobotę z Brzezówki o godz. 5:45, sprzed kościoła o godz. 5:50. Przypominamy i zachęcamy do zgłoszenia się na wyjazd do Markowej na beatyfikację rodziny Ulmów. To wyjątkowa uroczystość, a autobusem będzie taniej i łatwiej.

 

5. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym rozmowa z abp. Gensweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI. W tygodniku Idziemy „To nie opłatek” – jak dobrze przeżyć Mszę Św. i adorować Najświętszy Sakrament. W Niedzieli „Znaki z nieba” – o cudach eucharystycznych.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)