Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

28 maja 2023

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
28.05.2023

1. Dzisiejsza uroczystość to jedno z najstarszych świąt w Kościele. Słyszeliśmy w Ewangelii, że Chrystus tchnął na Apostołów i obdarował ich Duchem Świętym, który jest również w nas. Dziękujemy dziś za dar Ducha Świętego, którego otrzymaliśmy w sakramencie chrztu, a zwłaszcza bierzmowania. Nie marnujmy wielkiego daru Jego obecności. Dziś kończy się Okres Wielkanocny.

 

2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Jak kiedyś w Kanie Galilejskiej, tak i dziś Maryja wstawia się za nami u Syna. Przyjdźmy, aby Ją prosić o tę łaskę. Msze Św. o godzinie 7:00, 9:00 i wieczorem o 18:00. (Brzezówka – 19:00). Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachowajmy świąteczny charakter tego dnia.

 

3. Jeszcze trzy dni maja i ostatnie nabożeństwa majowe. W miesiącu czerwcu będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas nabożeństw czerwcowych (w niedzielę 15 minut przed Mszą Św. popołudniową). Na miarę naszych możliwości bierzmy w nich liczny udział.

 

4. W I czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dzień modlitw za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Kapłani naszej diecezji będą pielgrzymować w tym dniu do sanktuarium MB w Tuchowie. To także Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na Mszę Św. na godz. 18:00. Chcemy się modlić wraz z dziećmi i w ich intencji, a także za kapłanów. W I piątek miesiąca uczcimy NSPJ. Po Mszy Św. porannej udamy się do chorych. Na Mszy Św. popołudniowej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Spowiedź w piątek od godziny 16:00. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę

 

5. Następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy Św. o 7:00 spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.

 

6. W przyszłą niedzielę Festyn Parafialny pod hasłem „Pomagamy dzieciom”. Jest to okazja do dobrej zabawy, sportowej rozrywki, a przez to może pokazać jak można ciekawie, radośnie, we wspólnocie przeżywać wolny czas świątecznego odpoczynku. Zapraszamy wszystkie rodziny i gości. Ofiary zebrane z nabytych fantów wspomogą organizowany przez parafię wyjazd dzieci na oazę.

 

7. W Gościu Niedzielnym polecamy m.in. artykuł o ustanowionym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kardynałem Wyszyńskim. Tygodnik Niedziela; „Bóg dał nam giganta …” – o konieczności zmierzenia się z tym, co zostawił nam Jan Paweł II; także do każdego numeru jest dołączony kolorowy dodatek „Bliżej życia z wiarą”. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra. Nie dotarł tygodnik Idziemy.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)