Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

09 kwietnia 2023

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
09.04.2023

1. „Nie ma Go tu, zmartwychwstał”. Niech ta radość stanie się naszym udziałem i ogłaszajmy całemu światu, że Jezus umęczony i ukrzyżowany żyje. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy nieustannej nadziei. Miłość zwyciężyła śmierć.

 

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Składka jutrzejsza to nasz dar na KUL i UP JP II.

 

3. W sobotę, 15 kwietnia, coroczny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Adorację rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 8:00, następna Msza Św. o godz. 11:00, o 17:30 nieszpory eucharystyczne i Msza Św. Znajdźmy czas, by przyjść do świątyni na spotkanie i chwilę rozmowy z Jezusem Eucharystycznym.

 

4. Najbliższa niedziela – II Wielkanocy – to święto Miłosierdzia Bożego. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę odprawianą od Wielkiego Piątku przed Mszą Św. popołudniową (dziś i jutro po Mszy Św. o 11:00). Zapraszamy do wspólnej modlitwy przygotowującej nas do tego wielkiego święta. Ze świętem tym związane są szczególne łaski, jakie Pan Jezus obiecał swoim czcicielom przez św. siostrę Faustynę. Przyjmijmy Komunię Św. i módlmy się przed obrazem Jezusa Miłosiernego, by te łaski otrzymać. Na Mszę Św. o 11:00 przyjdą wszystkie dzieci, o godzinie 15:45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o godzinie 16:00 Msza Św. W czasie tej Mszy Św. modlić się będziemy w intencji kierowców, prosząc, by Jezus Miłosierny wspierał ich, chronił od wypadków i czuwał nad nimi w czasie jazdy. Po Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Kierowców zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5. Bóg zapłać składamy tym wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego i pięknego przebiegu Wielkiego Tygodnia: panu kościelnemu, panu organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, DSM, Strażakom za adorację przy Grobie Bożym i pomoc w czasie Drogi Krzyżowej i Rezurekcji a także za odczyszczenie z pajęczyn kościoła i oświetlenia. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i składane dziś za ogrzewanie świątyni, p. Beniaminowi i pomagającym mu za przygotowywanie Ciemnicy i Grobu. Wam wszystkim drodzy parafianie za wasz liczny i pobożny udział w liturgii Triduum Paschalnego. Pewnej rodzinie dziękujemy za dar pięknych świec ołtarzowych, lichtarzy i paschału do kaplicy w Brzezówce. Niech Zmartwychwstały wynagrodzi każdą Waszą ofiarę. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę na remont elewacji kościoła.

 

6. Dziękujemy za nadesłane życzenia dla naszej wspólnoty: naszym Rodakom z USA z Klubu Lubzina w Chicago, rektorom KUL – u i UPJPII, przełożonym WSD w Tarnowie, przewodnikom Pielgrzymki Przemyskiej, redaktorom Radia RDN i Gościa Niedzielnego, posłom na Sejm i władzom Starostwa i Gminy w Ropczycach.

 

7. W Gościu Niedzielnym poszerzonym do 92 stron polecamy duży blok tekstów o Zmartwychwstaniu Pańskim. W tygodniku Idziemy o najważniejszym chrześcijańskim miejscu w Ziemi Świętej – Bazylice Grobu Bożego.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)