17 kwietnia 2022

17.04.2022

1. „W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy”. Naszego Pana nie ma już w grobie, zmartwychwstał, jest pośród nas, byśmy mogli Go spotkać. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy nieustannej nadziei. Miłość zwyciężyła śmierć.

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte jak w niedzielę. Składka jutrzejsza to nasza ofiara na KUL i UP JP II, w przyszłą niedzielę składka na remonty naszej świątyni.

3. W piątek na Mszę Św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci klas III z rodzicami. Na nabożeństwo światła dzieci przyniosą ze sobą świece (najlepiej te od chrztu).

4. Najbliższa niedziela – II Wielkanocy – to święto Miłosierdzia Bożego, Diecezjalne Święto Caritas. W tym dniu przyjmijmy Komunię Św. i módlmy się przed obrazem Jezusa Miłosiernego o miłosierdzie dla nas i całego świata. O godzinie 15:45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o godzinie 16:00 Msza Św. W czasie tej Mszy Św. modlić się będziemy za kierowców w Niedzielę Modlitw w ich intencji prosząc, by Jezus Miłosierny wspierał ich, chronił od wypadków i czuwał nad nimi w czasie jazdy. Po Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Wszystkich kierowców zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Bóg zapłać składamy tym wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego i pięknego przebiegu Wielkiego Tygodnia: panu kościelnemu, panu organiście, przygotowującym Grób Pański i Ciemnicę, LSO, DSM, Strażakom za adorację przy Grobie Bożymi pomoc w czasie Drogi Krzyżowej i Rezurekcji. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Wam wszystkim, Drodzy Parafianie za wasz liczny i pobożny udział w liturgii Triduum Paschalnego. Niech Zmartwychwstały wynagrodzi każdą Waszą ofiarę. Dziękujemy za nadesłane życzenia naszym Rodakom z USA zrzeszonym w Klubie Lubzina w Chicago, rektorom KUL – u i UPJPII, przełożonym WSD w Tarnowie, przewodnikom Pielgrzymki Przemyskiej, redaktorom Radia RDN i Gościa Niedzielnego, posłom na Sejm i władzom Powiatu i Gminy w Ropczycach.

6. W Gościu Niedzielnym: „Chrystos Woskres” – ciekawy materiał o tym, jak świętują Wielkanoc grekokatolicy i prawosławni. W tygodniku Idziemy o. Stanisław Klimas z Kustodii Ziemi Świętej opowiada o tym, jak wygląda Pascha w ziemi Jezusa. Na regale jest dwumiesięcznik Miłujcie się, dla najmłodszych Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny a w nim magnes z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Zachęcamy do nabycia i lektury.